Pasaulyje

2020.02.07 12:20

Smarkios liūtys Australijoje ima gesinti krūmynų gaisrus

ELTA2020.02.07 12:20

Smarkios liūtys rytinėje Australijos pakrantėje užgesino trečdalį regione siaučiančių gaisrų, gali būti, kad besitęsiantis lietus užgesins ir daugiau jų, praneša BBC.

Liūtis Naujojo Pietų Velso valstijoje užgesino 20 iš maždaug 60 liepsnojusių miškų gaisrų.

Australijos valdžia džiaugėsi dėl didelio kritulių kiekio, tačiau perspėjo dėl staigių potvynių pavojaus Sidnėjuje ir kitose pakrantės miestuose.

Praėjusią dieną kai kuriose gaisrų paveiktose teritorijose iškrito didžiausias kiekis lietaus per visus pastaruosius metus, pranešė Australijos meteorologijos tarnyba.

Penktadienį didžiausiame Australijos mieste Sidnėjuje užfiksuota drėgniausia diena per pastaruosius 15 mėnesių. Dauguma vietinių gyventojų džiaugėsi lietumi, nepaisydami nepatogumų.

„Buvo nuostabu šįryt prabusti su taip lauktu lietumi“, – tviterio paskyroje rašė miesto merė Clovera Moore.

Sausra didžiąją dalį Naujojo Pietų Velso valstijos kamuoja jau trečius metus. Tokios sąlygos nulėmė šią valstiją ypač nualinusius ir precedento neturinčius krūmynų gaisrus.

Naujojo Pietų Velso gaisrininkai itin džiaugėsi, kad prognozės dėl savaitės trukmės liūčių pagaliau išsipildė.

„Tai toks pastovus, tikras lietus, kurio taip ilgai meldėme“, – teigė valstijos kaimiškų vietovių ugniagesių tarnybos atstovė Angela Burford. Žurnalistams ji sakė, kad „tai ne vienas iš tų pavienių trumpų lietučių, kurių sulaukėme praėjusį mėnesį. Šis lietus iš tiesų padeda ugniagesiams, o vietomis jiems leidžia ir pasidžiaugti užsitarnautu poilsiu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt