Pasaulyje

2020.02.07 11:15

Rusija skelbia, kad jos civilinis lėktuvas vos išvengė mirtinos raketų ugnies Damaske

BNS2020.02.07 11:15

Civilinis lėktuvas su 172 keleiviais vos neatsidūrė rajone, kur Izraelio aviacija smogė Sirijos sostinės Damasko priemiesčiams, penktadienį paskelbė Rusijos kariškiai.

„Izraelio oro pajėgų naikintuvas F-16 vasario 6 dieną po 2 val., neįskridęs į Sirijos Arabų Respublikos oro erdvę, netikėtai paleido aštuonias raketas „oras–žemė“ į Damasko priemiesčius“, – penktadienį sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

Pasak jo, Sirijos vyriausybinės pajėgos aktyviai naudojo oro gynybos sistemas, kad atremtų Izraelio oro pajėgų smūgį.

I. Konašenkovas pažymėjo, kad izraeliečių naikintuvams atakuojant Damasko priemiesčius, iš Teherano į Damaską skridęs keleivinis lėktuvas „Airbus 320“ su 172 žmonėmis rengėsi tūpti Damasko tarptautiniame oro uoste.

Lėktuvas vos neatsidūrė „mirtinoje priešlėktuvinių raketų ir artilerijos ugnies zonoje“, sakė jis.

„Vien dėl Damasko oro uosto skrydžių kontrolierių skubių veiksmų ir automatinės skrydžių valdymo sistemos veiksmingumo šis „Airbus 320“... buvo laiku nukreiptas iš Sirijos oro erdvės gynybos mūšio zonos ir saugiai nutūpė artimiausiame rezerviniame aerodrome – Rusijos Hmeimimo oro pajėgų bazėje“, – nurodė Rusijos gynybos ministerijos atstovas.

Ministerija nenurodė, kuriai oro bendrovei priklauso šis lėktuvas. Rusijos naudojama Hmeimimo bazė yra Latakijos provincijoje Sirijos pakrantėje.

„Pasinaudojimas civiliniu lėktuvu kaip priedanga arba siekiant blokuoti Sirijos pajėgų atkirtį per oro pajėgų operacijas tapo Izraelio oro pajėgų būdingu bruožu“, – pareiškė ministerija.

Izraelio radiolokatoriai pateikia „aiškų padėties danguje aplink Damasko oro uostą vaizdą“, nurodė Rusijos kariuomenė ir apkaltino Izraelį „visiškai išsityčiojus iš šimtų nekaltų civilių gyvybių“.

Šie kaltinimai buvo pareikšti mažiau nei mėnuo po Irano pajėgų pripažinimo, kad jos per klaidą numušė iš Teherano vos pakilusį Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU) keleivinį lėktuvą „Boeing 737-800“. Lėktuvui sausio 8-ąją sudužus žuvo visi 176 jame buvę žmonės.

Incidentas įvyko Irano kariuomenei paskelbus padidintą parengties laipsnį po raketinių smūgių bazėms Irake, kuriose yra dislokuotų JAV karių. Šios Irano atakos buvo kerštas už JAV drono smūgį Bagdade sausio 3 dieną, per kurį žuvo įtakingas Irano generolas Qasemas Soleimani (Kasemas Soleimanis).

Per Izraelio ketvirtadienio smūgius žuvo 23 kovotojai – sirai ir užsieniečiai, pranešė Sirijos karo stebėtojai.

Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios 2011 metais Izraelis ne kartą smogė Sirijai, daugiausia taikydamasis į vyriausybines pajėgas ir jų sąjungininkus iraniečius bei Libano „Hizbollah“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.