Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.07 11:04

Estijos ministras nepataria prezidentei vykti į Maskvą gegužės 9-ąją

BNS 2020.02.07 11:04

Estijos gynybos ministras Juri Luikas patarė šalies prezidentei Kersti Kaljulaid nevykti į Pergalės dienos minėjimą Maskvoje gegužės 9 dieną.

„Atsižvelgdamas į dabartinę situaciją aš to nepatariu“, – penktadienį paskelbtame interviu laikraščiui „Sakala“ sakė J. Luikas.

Jis priminė, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija yra padariusi pareiškimų dėl Estijos istorijos, Molotovo-Ribbentropo pakto, Lenkijos ir Čekijos.

„Esant tokiam kontekstui dalyvavimas kaip garbingam svečiui parade [Maskvoje] siunčia visiškai neteisingą signalą, tarsi mes netiesiogiai palaikytume Rusijos retoriką“, – pažymėjo J. Luikas.

Anksčiau prezidentūros kanceliarija skelbė, kad K. Kaljulaid kol kas negavo oficialaus kvietimo į Maskvą, į Pergalės dienos minėjimą.

Estų gynybos ministras interviu taip pat sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino galimo dalyvavimo birželio mėnesį Tartu vyksiančiame Pasaulio finougrų tautų suvažiavime klausimas kol kas neplėtojamas.

J. Luikas priminė, kad K. Kaljulaid nusiuntė V. Putinui kvietimą dalyvauti šiame suvažiavime, bet atsakymo kol kas negavo.

2015 metais Vakarų šalių lyderiai ignoravo kvietimus dalyvauti 70-ųjų pergalės metinių minėjime Maskvoje dėl numanomo Rusijos vaidmens Ukrainos krizėje, todėl V. Putinas tą dieną sutiko Kinijos, Kubos ir kitų Kremliui draugiškų veikėjų draugijoje.

Europoje Pergalės diena minima gegužės 8-ąją, kai 1945 metais Europoje nacių Vokietijos pasidavimu baigėsi Antrasis pasaulinis karas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi