Pasaulyje

2020.02.07 08:54

Suskaičiuoti visi demokratų sueigos Ajovoje rezultatai, bet laimėtojas neskelbiamas

ELTA 2020.02.07 08:54

Suskaičiavus visus Ajovos demokratų sueigų balsavimo rezultatus, buvęs Saut Bendo Indianos valstijoje meras Pete`as Buttigiegas tik per plauką lenkia kairiųjų pažiūrų senatorių Bernie Sandersą, tačiau laimėtojas kol kas oficialiai neskelbiamas. Rezultatai iš visų apylinkių paskelbti praėjus jau trims dienoms po sueigos balsavimo.

Visi balsai buvo suskaičiuoti praėjus vos kelioms valandoms po Demokratų partijos pirmininko prašymo peržiūrėti rezultatus. Dėl techninių kliūčių smarkiai užsitęsus rezultatų skelbimui, suabejota ir dėl skaičiavimo tikslumo.

Ketvirtadienį Tomas Perezas pareikalavo iš naujo patikrinti Ajovos sueigų balsavimo rezultatus. Jis patikslino, kad iš naujo bus išnagrinėti rezultatai kiekvienos sueigos vietoje, visų balsų perskaičiavimas nebus atliekamas.

Suskaičiavus balsus iš visų 1 765 Ajovos apylinkių, nuosaikių pažiūrų 38-erių P. Buttigiegas išlieka pirmoje vietoje su 26,2 proc. rinkėjų balsų, o senatorius B. Sandersas, rinkimuose dalyvaujantis jau antrą kartą per pastaruosius ketverius metus, jam lipa ant kulnų su 26,1 proc. balsų.

Progresyvių pažiūrų stovyklos vėliavą nešanti Elizabeth Warren lieka trečia su 18 proc. balsų, o buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas – sulaukęs 15,8 proc. rinkėjų simpatijų – ketvirtas.