Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.07 07:25

Kinijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 636, sergančiųjų – daugiau kaip 31 tūkst.

Kinijos ir JAV prezidentai aptarė situaciją
BNS 2020.02.07 07:25

Kinijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius penktadienį pasiekė 636, sergančiųjų – viršijo 31000, pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.

Užfiksavus dar 3143 naujus susirgimo atvejus, sergančiųjų skaičius Kinijoje pasiekė 31161, nurodė komisija.

Kaip pranešama, daugiau kaip 4 800 sergančiųjų būklė yra sunki.

Per pastarąją parą buvo užfiksuoti 73 mirties nuo koronaviruso atvejai, 69 iš jų – labiausiai nuo ligos protrūkio nukentėjusioje centrinėje Hubėjaus provincijoje.

Karštligiškai bandydama stabdyti viruso plitimą Kinija taiko beprecedentes priemones, tačiau mirties ir užsikrėtimo atvejų toliau daugėja, ypač epidemijos epicentre – Hubėjaus provincijoje, kur nuo praėjusio mėnesio pabaigos praktiškai uždaryta 18 miestų, kuriuose gyvena 56 mln. žmonių.

Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize.

Dvi dešimtys valstybių jau yra patvirtinusios šios kvėpavimo takų ligos atvejų. Manoma, kad virusas praėjusių metų pabaigoje išplito iš egzotinių laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje.

Patvirtintų šios ligos atvejų skaičius Kinijoje dar gali smarkiai išaugti. Sveikatos komisijos teigimu, daugiau kaip 26 tūkst. kitų žmonių „įtariami“ užsikrėtę koronavirusu.

Kinijos ir JAV prezidentai aptarė koronaviruso protrūkį

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį aptarė su JAV lyderiu Donaldu Trumpu naujojo koronaviruso protrūkį, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Xi Jinpingas sakė, kad Kinija „negaili pastangų kovodama su epidemija“. Prezidentą cituoja valstybinis transliuotojas CCTV.

Kinijos lyderis D. Trumpui telefonu taip pat sakė, kad jo šalis yra „visiškai įsitikinusi ir pajėgi įveikti epidemiją“, o „ilgalaikė Kinijos ekonominio vystymosi į gerąją pusę tendencija nesikeis“.

D. Trumpas savo ruožtu sakė esąs „įsitikinęs“, kad Kinijai pavyks įveikti koronaviruso epidemiją, nurodė Baltieji rūmai.

JAV vadovas „pareiškė tikįs Kinijos pajėgumais ir atsparumu kovojant su iššūkiu“ dėl koronaviruso, teigiama Baltųjų rūmų pranešime.

„Abu lyderiai sutarė tęsti intensyvią komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp abiejų pusių“, – sakoma jame.

Pranešime taip pat pabrėžiama, kad abu lyderiai aptarė „puikų pasiekimą dėl neseniai [pasirašyto] Jungtinių Valstijų ir Kinijos „pirmojo etapo“ prekybos susitarimo ir dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą jį įgyvendinti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi