Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.06 19:20

Pergalingai laikraščiu mojavęs Trumpas: tai niekada nebūtų nutikę kitam prezidentui

LRT.lt 2020.02.06 19:20

Jungtinių Valstijų Senatas atmetė abu apkaltos straipsnius ir išteisino Donaldą Trumpą. Pats D. Trumpas, ketvirtadienį spaudos konferenciją surengęs Baltuosiuose rūmuose, pergalingai mojavo laikraščiu, kurio antraštė skelbė – „išteisintas“. Šį veiksmą jis atliko ir šįryt Nacionaliniuose Maldos pusryčiuose.

„Mes visi kartu ištvėrėme labai daug“, – D. Trumpas kreipėsi į sąjungininkus ir šalininkus po kelių minučių trukusių aplodismentų.

D. Trumpas teigė, kad į konferenciją pakvietė tik „labai gerus draugus“. „(...) Mes patyrėme raganų medžioklę. Ji prasidėjo nuo tos dienos, kai aš ir būsimoji pirmoji ponia pradėjome rinkimų kampaniją. Ir tai niekada nenustojo. Mes tai patiriame daugiau nei trejus metus. Tai buvo blogis, vyko korupcija, veikė „nešvarūs“ pareigūnai, programišiai ir melagiai. Tai niekada nebūtų nutikę kitam prezidentui“, – sakė D. Trumpas.

Prezidentas dieną po apkaltos proceso pabaigos pavadino „švente“: „Tai pavyko. Mes išgyvenome pragarą, nors nieko blogo nepadarėme. Aš nieko blogo nepadariau. Pripažįstu – esu padaręs blogų dalykų gyvenime. Ne sąmoningai, bet padariau“.

D. Trumpas pakartojo šiandien jau atliktą veiksmą ir pamojavo „The Washington Post“ laikraščio kopija su antrašte „Trumpas išteisintas“.

Pergalingai laikraščiu mojavęs Trumpas: mes patyrėme raganų medžioklę

„Toks yra galutinis rezultatas“, – didžiavosi prezidentas, juokaudamas, kad ketina neštis šį popierių namo ir įrėminti.

JAV prezidentas dar kartą padėkojo kai kuriems savo komandos žmonėms, kurie, anot jo, buvo „neįtikėtini kariai“, o jo pasakymas, kad ankstesnis Rusijos tyrimas buvo „š****“, buvo palydėtas juoku ir aplodismentais.

Beveik dvejus metus specialusis tyrėjas Robertas Muelleris tyrė Rusijos kišimąsi į 2016 m. JAV prezidento rinkimų kampaniją. Taip pat ar Kremliaus planuose nedalyvavo D. Trumpo kampanijos komandos nariai.

LRT.lt primena, kad po keletą mėnesių trukusių politinių kovų, galiausiai įvyko istorinis balsavimas – trečiadienį JAV Senatas išteisino apkaltos sulaukusį prezidentą D. Trumpą. Šis balsavimas neabejotinai suteikia pagreitį D. Trumpo pastangoms lapkritį būti perrinktam dar ketveriems metams po audringos pirmosios kadencijos Baltųjų rūmų vadovo poste.

D. Trumpą palaikė visi respublikonai, išskyrus Jutos senatorių Mittą Romney`į – pastarasis balsavo, kad prezidentas kaltas dėl piktnaudžiavimo valdžia, tačiau atmetė kaltinimus dėl trukdymo Kongresui.

Demokratai vieningai balsavo už kaltinimus prezidentui. Jie teigia, kad prezidento veiksmai prilygo neteisėtam raginimui užsienio vyriausybei kištis į JAV rinkimus.

Pats D. Trumpas, ketvirtadienį pasirodęs Nacionaliniuose Maldos pusryčiuose, pergalingai mojavo laikraščiais, kurių antraštės skelbė – „išteisintas“.

D. Trumpas – trečiasis Senato išteisintas Amerikos prezidentas per tiek pat apkaltos procesų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi