Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.06 18:25

Didėjant įtampai Kipras apsiginkluoja priešlėktuvinėmis ir priešlaivinėmis raketomis

Rasa Strimaitytė, ELTA 2020.02.06 18:25

Didėjant įtampai su kaimyne Turkija, Kipras savo karius apginkluoja priešlėktuvinėmis ir priešlaivinėmis raketomis. Kipro kariuomenė pasirašė dvi milijoninės vertės sutartis su Europos raketų gamintoja MBDA, ketvirtadienį sakė su situacija susipažinęs šaltinis, taip patvirtindamas Prancūzijos žiniasklaidos pranešimą.

Prie Kipro krantų aptikus dujų telkinį, kilo aršus ginčas tarp Kipro Respublikos ir Turkijos dėl jo eksploatacijos.

Kipras, anot šaltinio, gruodį pasirašė 150 mln. eurų susitarimą su MBDA dėl „žemė-oras“ raketų „Misstral“, kurių veikimo nuotolis labai mažas, įsigijimo. Taip pat pasirašyta 90 mln. eurų vertės sutartis dėl „Exocet“ priešlaivinių raketų pirkimo. Pirmas apie ginkluotės sandorius paskelbė Prancūzijos laikraštis „La Tribune“.

Nepaisydama perspėjimų iš Briuselio ir Vašingtono, Ankara praėjusiais mėnesiais į Kiprui priklausančią ekonominę zoną nusiuntė gręžimo laivus. Turkijos vyriausybė, be to, su Libija sudarė ginčytiną jūrinį susitarimą, kuris smarkiai išplečia jos jūros sienas rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

Į tai reaguodamos trys šalys – Kipras, Graikija ir Izraelis – sausio pradžioje pasirašė susitarimą dėl dujotiekio statybos, kad per Kiprą į Graikiją būtų galima tiekti rytinėje Viduržemio jūros šalyje išgaunamas dujas.

Viduržemio jūros sala Kipras nuo 1974 metų padalyta į graikišką pietinę dalį ir turkišką šiaurinę. Tada Turkijos pajėgos po graikų kipriotų karinio pučo užėmė salos šiaurinę dalį. Turkijos Šiaurės Kipro Respubliką pripažįsta tik Ankara.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi