Pasaulyje

2020.02.06 17:00

Trumpas skundžiasi per apkaltą patyręs „baisią kankynę“

Raimondas Čiuplys, BNS, Rasa Strimaitytė, ELTA2020.02.06 17:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį skundėsi patyręs „baisią kankynę“ per jo apkaltos procesą.

Pirmąkart viešai komentuodamas po trečiadienį Senato priimto sprendimo atmesti prezidentui pareikštus kaltinimus piktnaudžiavimu valdžia ir trukdymu Kongreso darbui, D. Trumpas sakė, kad buvo priverstas „patirti baisią kankynę kai kurių labai nesąžiningų ir korumpuotų žmonių“, turėdamas galvoje savo politinius priešininkus demokratus.

Per tradicinius Nacionalinius maldos pusryčius Vašingtone D. Trumpas nurodė, kad keli „labai nesąžiningi ir korumpuoti asmenys“ jam, jo šeimai ir šaliai sukėlė didelių kančių: „Jie darė viską, kas įmanoma, kad mus sunaikintų“. Taip jie esą padarė žalos ir valstybei. Vis dėlto drąsūs respublikonai, anot D. Trumpo, juos sustabdė.

„Jie padarė viską, kas įmanoma, kad mus sunaikintų, ir tuo pačiu labai smarkiai pakenkė mūsų valstybei“, – teigė prezidentas.

Kalbėdamas neįprastai gergždžiančiu balsu, D. Trumpas pabrėžė, kad vėliau iš Baltųjų rūmų paskelbs pranešimą. Jis sakė kalbėsiantis, jog tai, kas dėjosi per jo apkaltą, nebegalima leisti „tęstis“.

Demokratai – išteisinimas yra bevertis

JAV Senatas, kuriame D. Trumpo respublikonai turi daugumą, trečiadienį išteisino prezidentą nuo visų apkaltos proceso kaltinimų. Tai reiškia, kad apkaltos procesas baigėsi. Tačiau abiejų politinių stovyklų ginčas tęsiasi: demokratų nuomone, išteisinimas yra bevertis.

Nacionaliniai maldos pusryčiai yra tarpreliginis susitikimas su pamokslais ir kitomis kalbomis, į kurį kviečiami ir įvairūs politikai iš šalies bei užsienio. Kasmetiniai maldos pusryčiai JAV rengiami daugiau kaip šešis dešimtmečius.

Tarp svečių čia buvo ir JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi. Didžiausia D. Trumpo priešininkė susitikime kalbėjo maldą. Apie prezidento apkaltos procesą ji neužsiminė.

D. Trumpas tuo tarpu savo kalboje užsipuolė N. Pelosi. Jis teigė negalįs pakęsti žmonių, kurie savo tikėjimą naudoja kaip pateisinimą neteisingiems dalykams. Jis negalįs pakęsti žmonių, kurie sako, kad meldžiasi už kažką – nors yra aišku, kad to nedaro.

N. Pelosi, aktyviai rėmusi apkaltos D. Trumpui procesą, praėjusiais mėnesiais kritikuodama prezidentą keliskart sakė, kad meldžiasi už jį.

2019 m. gruodžio mėn. D. Trumpui pradėtas apkaltos procesas dėl spaudimo Ukrainai atlikti tyrimą prieš jo politinį oponentą Joe Bideną bei dėl trukdymo Kongresui tirti prezidento veiksmus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.