Pasaulyje

2020.02.06 15:49

Turkijoje įvykusių dviejų sniego griūčių aukų padaugėjo iki 41

atnaujinta 20.10
BNS 2020.02.06 15:49

Turkijos rytuose nuslinkusių dviejų sniego griūčių aukų skaičius išaugo iki 41, ketvirtadienį pranešė šalies krizių padarinių valdymo tarnyba, gelbėtojams su apmokytais šunimis naršant lavinų rajoną ieškant likusių kūnų.  

Privati naujienų agentūra DNA informavo, kad ketvirtadienį buvo aptikti dar dviejų žuvusiųjų kūnai ir bendras nelaimės aukų skaičius padidėjo iki 40.

Penki žmonės žuvo ir dar du dingo antradienį vėlai vakare per sniego griūtį rytinėje Vano provincijoje, besiribojančioje su Iranu. Maždaug 300 gelbėtojų buvo pasiųsti į nelaimės vietą prie greitkelio šalia kalnų apsupto Bachčesarajaus miesto. Trečiadienį apie vidurdienį ant gelbėtojų užvirto dar viena lavina.

Turkijos nelaimių valdymo agentūra AFAD pranešė, kad per dvigubą laviną taip pat buvo sužeisti 84 žmonės. Sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca anksti ketvirtadienį pranešė, kad 47 žmonės tebėra hospitalizuoti ir kad šeši pacientai tebelaikomi intensyvios priežiūros skyriuje, bet jų būklė nėra kritinė.

Sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca ketvirtadienį anksti ryte pranešė, kad ligoninėse tebėra 47 per šias sniego griūtis sužeisti žmonės. Šeši iš jų gydomi intensyviosios priežiūros skyriuje, tačiau pavojus jų gyvybei negresia.

Gelbėtojų komandos lavinos rajone ieškojo trijų tebelaikomų dingusiais žmonių kūnų, informavo Turkijos naujienų agentūros.

Vane buvo surengta ceremonija, per kurią pagerbti nuslinkus lavinoms žuvę 11 karo policijos pareigūnų, devyni kaimų sargybiniai ir du ugniagesiai. Karstai su žuvusiųjų palaikais išlydėti į jų gimtuosius miestus, kur jie bus palaidoti.

Pasak AFAD, Vane buvo surengti valdomi sprogdinimai, siekiant sukelti mažiau pavojingas lavinas. Agentūra nurodė, kad įvykio vietoje dirba 180 specialistų.