Pasaulyje

2020.02.06 15:37

Turkija pradeda tyrimą nuo tako oro uoste nuslydusio lėktuvo, įtaria pilotus

BNS2020.02.06 15:37

Turkija pradeda tyrimą dėl įtariamo dviejų lėktuvo pilotų aplaidumo, jų pilotuojamam laineriui trečiadienį nuslydus nuo tako Stambulo oro uoste ir perlūžus į tris dalis, ketvirtadienį pranešė valstybinės žiniasklaidos priemonės.

Per incidentą trys keleiviai žuvo, dar 174 keleiviai ir šeši įgulos nariai buvo sužeisti. Turkijos pigių skrydžių oro bendrovės „Pegasus Airlines“ lėktuvas „Boeing 737“ į Stambulo Sabihos Gokcen oro uostą atskrido iš Egėjo jūros uostamiesčio Izmyro.

Stambulo prokurorai atliks tyrimą dėl įtariamo pilotų aplaidumo, lėmusio keleivių žūtį ir sužalojimus, pranešė transliuotojas TRT.

Pilotai šiuo metu yra gydomi ligoninėje kartu su kitais sužeistaisiais. Parodymus pareigūnams jie duos pasibaigus gydymui, sakoma pranešime.

Lėktuvas leidosi esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms ir slydo maždaug 60 metrų nuo tūpimo tako pabaigos, o paskui šlaitu krito maždaug 30–40 metrų, sakė Stambulo gubernatorius Ali Yerlikaya.

Po šio incidento Sabihos Gokcen oro uostas buvo trumpam uždarytas, žurnalistams pranešė „Pegasus Airlines“ vadovas Mehmetas Tevfikas Nane.

Pasak jo, 56 nukentėjusieji jau išrašyti iš ligoninių. Šiuo metu analizuojami lėktuvo savirašių duomenys, aiškinantis galimą nelaimės priežastį.

„Tokius incidentus nulemia ne vienas, o daugelis faktorių“, – nurodė jis.

Šios oro bendrovės lėktuvai yra gana nauji – vidutinis jų eksploatavimo laikas yra 5,3 metų, o jų „techninis patikimumas yra labai aukštas“, pridūrė M. T. Nane.

Daugiau nei 20 metų veikiančios bendrovės „Pegasus Airlines“ flotilėje iš viso yra 83 lėktuvai, įskaitant 47 lėktuvus „Boeing“ ir 36 „Airbus“, skelbiama vežėjo interneto svetainėje.

2018 metų sausį „Pegasus“ lėktuvas „Boeing 737-800“ nuslydo pylimo šlaitu Trabzono prie Juodosios jūros oro uoste ir sustojo vos už kelių metrų nuo vandens, važiuoklei įklimpus purve.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.