Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.06 14:20

Narkotikais Britanijoje prekiavęs lietuvis pats nusiuntė „kainų sąrašą“ policijai

LRT.lt 2020.02.06 14:20

Lydso mieste surengtame muzikos festivalyje narkotikais prekiavęs Martynas Benošenko pats policijai per klaidą nusiuntė nelegalių medžiagų kainoraštį, kai buvo apsvaigęs nuo savo turimų atsargų. Suimtas vyras nuteistas kalėti 3,5 metų Jungtinėje Karalystėjes, praneša „Yorkshire Evening Post“.

M. Babošenko buvo suimtas, kai reklamuodamas pardavinėjamą kokainą ir ekstazio tabletes siuntinėjo SMS žinutes su narkotikų kainomis, kurių vieną gavo policija. Sulaikymo metu jis turėjo narkotinių medžiagų, kurių vertė apie 4,2 tūkst. eurų.

Jis net turėjo vizitinių kortelių su užrašu „Flavour Town LS6“ („skonio miestas“ ir Lydso miesto pašto kodas).

Prokurorė Jessica Randall sakė, jog M. Babošenko buvo suimtas 2018-ųjų rugpjūtį, kai muzikos festivalio apsauga jį pastebėjo rūkantį kanapes ir įtartinai besielgiantį vienoje muzikos palapinių. Apieškant jo kuprinę buvo aptiktas kokainas bei MDMA, dar žinomo, kaip ekstazio, tabletės bei nedidelis kiekis kanapių.

Teisiamąjį gynęs advokatas nurodė, jog M. Bobošenko gyvena Lydse, kur atvyko dirbti restorano virtuvėje. Tačiau netekęs darbo ėmė prekiauti narkotikais, rašo „Yorkshire Evening Post“. Anot advokato, teisiamasis gerai nesuprato, kokie rimti kaltinimai jam gali būti pateikti ir kas už tai gresia.

„Jis atvyksta į festivalį, vartoja daug šių narkotikų pats, aiškiai atkreipdamas į save dėmesį, ir tada nusiunčia kainoraštį policijai. Tai vyras, kuris prarado darbą ir manė, kad gali greitai užsidirbti. Jis nesuvokė, kokia bausmė gali grėsti už tokį pažeidimą“, – teismo posėdyje sakė advokatas Christopheris Dunnas.

Teisėja pažymėjo, jog festivaliuose dažnai lankosi vaikai, jauni žmonės, kurie yra itin pažeidžiami „tokių žmonių“, kurie „siekia pasinaudoti jų pažeidžiamumu ir kvailumu“, o „nė vienas festivalis nepraeina be jaunp žmogaus susmukimo, rimto susirgimo (...) ar mirties“ nuo narkotikų.

Vyrui buvo skirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi