Pasaulyje

2015.09.16 12:07

Tarp Egipte žuvusių meksikiečių – šamanas ir buvusi parlamento deputatė

BNS 2015.09.16 12:07

Šamanas, kuris buvo žinomas kaip taikos žmogus, buvusi federalinė įstatymų leidėja bei ligoninėms skirtos medicinos įrangos pardavimų vadybininkas buvo tarp 14 meksikiečių turistų, kurių atostogas Egipte nutraukė košmariškas karinis oro smūgis.

Meksikos vyriausybė antradienį patvirtino, kad aštuoni iš dvylikos žmonių, kuriuos sekmadienį per klaidą nukovė antskrydį surengusios Egipto saugumo pajėgos, buvo Meksikos piliečiai.

Dar šeši meksikiečiai buvo sužeisti ir gydomi vienoje iš Kairo ligoninių; jų būklė stabili.

Dauguma turistų buvo iš vakarinės Chalisko valstijos.

Pareigūnai neatskleidė visų aukų tapatybių, tačiau jų artimieji ir draugai pateikė tam tikrų detalių apie kai kuriuos iš žuvusiųjų.

41 metų muzikanto Rafaelio Bejarano Rangelio artimieji sakė, kad jis į Egiptą vyko kartu su motina Marisela Rangel, kuri organizavo šią kelionę grupei draugų.

Per antskrydį sūnus mirė, o motina buvo sužeista.

Rafaelio sesuo Gabriela sakė, kad jos brolis buvo „taikos ir gėrio žmogus“, o Egipte lankėsi antrą kartą.

Rafaelis lėšomis, gautomis už savo koncertus, rėmė Meksikos indėnų huičiolių bendruomenę, kurią aprūpindavo geriamuoju vandeniu ir padėjo statyti mokyklą.

Luisas Barajasas Fernandezas, buvęs universiteto profesorius iš šiaurės vakarinės Tamaulipaso valstijos, Chaliske prekiavo ligoninėms skirta medicinos įranga.

L. B. Fernandezas, kurio žūtį patvirtino vyriausybė, į Egiptą vyko kartu su žmona Carmen Susana Calderon, kuri per oro smūgį buvo sužeista, taip pat kartu su dukterėčia, kurios likimas kol kas nežinomas.

Dar viena auka – Maria Elena Cruz Munoz – anksčiau buvo Meksikos žemųjų parlamento rūmų deputatė, priklausiusi konservatyviai opozicinei Nacionalinio veiksmo partijai (PAN).

Ji buvo tarp šešių žmonių, apie kurių buvimo vietą iki pirmadienio nebuvo žinoma, todėl būgštauta, kad moteris gali būti tarp žuvusių turistų.