Pasaulyje

2020.02.06 12:04

Ką teko išgyventi evakuojantis specialiu lėktuvo skrydžiu iš Uhano?

LRT.lt 2020.02.06 12:04

Kai taksi automobilis atvyko išsivežti Priscilla`os Dickey ir jos 8-metės dukros iš jų namų Uhane, vairuotojas dėvėjo sandarų mėlyną kostiumą. Įprastai užgrūstos gatvės buvo tuščios, miestas jau 2 savaites yra visiškai izoliuotas. Motina su dukra vyko į oro uostą būti išgabentos specialiu skrydžiu, nes kitų būdų palikti miestą nėra, rašo CNN.

Naujausiais oficialiais duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirus skaičius viršija 28 tūkst. žmonių, nuo jo jau mirė 565 asmenys.

Šeima tikėjosi išvykti iš Uhano pirmuoju evakuaciniu skrydžiu į JAV, bet negalėjo to padaryti. Dabar jos keliavo JAV Valstybės departamento suorganizuotu reisu, skirtu išgabenti amerikiečius iš Hubėjaus provincijos, kur nuo koronaviruso mirė šimtai žmonių.

Taksi jas vežė tuščiomis miesto gatvėmis. Oro uoste laukė sveikatos patikrinimai skenuojant, po ilgo laukimo visi lėktuvo keleiviai dėvi kaukes.

„Pagaliau imu suprasti, kad vykstu į Ameriką“, – moteris sakė vaizdo įraše prieš pat įlipdama lėktuvan.

Paskutiniai skrydžiai

Vakarų valstybės savo piliečius evakavo iš Uhano miesto, kuris atsidūrė koronaviruso epicentre. Iš Kinijos į JAV buvo pargabenti šimtai šios šalies piliečių, bet šią savaitę vykdyti skrydžiai veikiausiai buvo jau paskutiniai, rašo CNN.

Kalifornijoje trečiadienio rytą nutūpė du lėktuvai iš Uhano, atgabenę 350 žmonių. Iš viso nuo sausio 29-osios buvo įvykdyti trys tokie reisai.

Lėktuvu skridęs Frankas Hannumas pasidalino su CNN savo patirtimi. Jis pasakoja, jog visi keleiviai sėdėjo užsidengę veidus kaukėmis. Lėktuvo salone vaikščiojo medikai ir Valstybės departamento darbuotojai, dėvėję apsaugines priemones. Salono gale didelė kabanti plastikinė uždanga skyrė lėktuvo keleivius nuo kitų erdvių.

Į JAV parskraidinti amerikiečiai dabar yra uždaryti 14-ai dienų į karantiną Traviso oro pajėgų bazėje ir Marimaro jūrų pėstininkų oro bazėje, čia jiems bus toliau atliekami medicininiai tyrimai. Anot pareigūnų, žmonės jaučiasi „laimingi“ grįžę.

Šią savaitę į JAV valdžia rengia dar 2 skrydžius parsigabenti savo piliečių iš Uhano.