Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.05 19:46

Plintant koronavirusui Putinas paragino uždaryti vaistines, kaltinamas apsauginių kaukių kainų išpūtimu

BNS 2020.02.05 19:46

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino uždaryti vaistines, kaltinamas apsauginių kaukių kainų išpūtimu, šalyje greitai augant jų paklausai dėl nuogąstavimų, kad mirtinas koronavirusas gali išplisti.

Kalbėdamas per vyriausybės posėdį, V. Putinas pabrėžė, kad spekuliuoti aktyvia kaukių prekyba yra neteisinga. Jis pridūrė, jog pirkėjus apgaudinėjančios vaistinės turėtų būti nubaustos.

„Iš jų turi būti atimta licencija, leidžiančią joms veikti. Tai viskas“, – sakė 67 metų valstybės vadovas, mėgstantis palaikyti savo, kaip „žmogaus iš liaudies“, įvaizdį.

„Jie nusprendė susižerti pinigėlio“, – piktinosi jis, ragindamas pareigūnus demonstratyviai nubausti dalį vaistinių, kad tai taptų pavyzdžiu kitoms.

Jo teigimu, šalis turi platų vaistinių tinklą – taigi, gyventojams esą nepritrūktų vaistų.

Rusijoje, turinčioje apie 4 000 km bendrą sieną su Kinija, buvo patvirtinti du užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Abu pacientai yra Kinijos piliečiai, gydomi Sibiro ligoninėse.

Maskva uždarė sausumos sieną su Kinija ir ėmėsi daugybės kitų priemonių viruso plitimui sustabdyti.

Kai kurie rusai socialinėje tinkluose skundėsi, jog tam tikros vaistinės išpardavė chirurgines kaukes, žmonėms skubant papildyti savo atsargas.

Vicepremjerė Tatjana Golikova, vadovaujanti darbo grupei, kovojančiai su viruso plitimu, per posėdį pareiškė, kad vienas vaistinių tinklas dirbtinai išpūtė kaukių kainas.

„Kai kurios vaistinės padidino kainas nuo 70 iki 100 rublių (nuo 1 iki 1,5 euro), nors prieš Naujuosius metus viena kaukė kainavo 1,5 rublio (2 euro centus)“, – sakė ji per susikimą su V. Putinu.

Anot premjero pavaduotojos, Vyriausybė sukūrė specialią telefono liniją, leidžiančią žmonėms pranešti apie dirbtinį kainų kėlimą.

„Kontroliuojame padėtį“, – patikino T. Golikova.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi