Pasaulyje

2020.02.05 18:46

Britanijoje kitą savaitę prasidės vakcinos nuo koronaviruso bandymai su gyvūnais

Britų mokslininkams pavyko padaryti proveržį kuriant vakciną nuo naujojo koronaviruso, o bandymai su gyvūnais turėtų prasidėti ateinančios savaitės pradžioje, trečiadienį pranešė televizija „Sky News“, remdamasi Londone veikiančio Imperijos koledžo profesoriumi Robinu Shattocku.

„Įprasti metodai paprastai reikalauja mažiausiai dvejų ar trejų metų, kol pradedame klinikinius [tyrimus]. Mes šią laboratorijos stadiją baigėme per 14 dienų ir gavome galimą [vaisto] mėginį“, – pareiškė mokslininkas.

„Turėsime ir [vakcinos mėginio] versiją gyvūnams iki kitos savaitės pradžios. Įveikėme šią kelio dalį“, – tęsė jis.

R. Shattockas pabrėžė, kad vakciną jau šią vasarą galima bus išbandyti su žmonėms, jei preliminarūs tyrimai bus sėkmingi ir bus skirta pakankamai finansavimo.

Pasak „Sky News“, vakcina nuo naujajam koronavirusui giminingo ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėjo anksčiau nebuvo baigta kurti, nes 2002–2003 metais kilęs SARS protrūkis užsibaigė savaime.

R. Shattokas savo ruožtu perspėjo, kad nors naujojo koronaviruso plitimas vasarą gali sulėtėti, išlieka pavojus, kad vėliau kils antroji ligos banga. Pasak profesoriaus, tokiu atveju būtų naudinga turėti vakciną.

Anksčiau nežinomo koronaviruso sukeliamos pneumonijos protrūkis prasidėjo gruodžio viduryje Kinijos Uhano mieste.

Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize.

Kinijos valdžios teigimu, iki antradienio nuo šios ligos mirė beveik 500 žmonių, o užsikrėtimo atvejų padaugėjo beveik iki 25 tūkstančių. Įtariama, kad virusu susirgo dar apie 200 tūkst. Kinijos piliečių. Kol kas pavyko išgydyti apie 900 pacientų.

Užsikrėtimo atvejų buvo užfiksuota ir dešimtyse kitų šalių.