Pasaulyje

2020.02.05 15:03

Turkijoje nuslinkus sniego lavinai, aukų skaičius auga iki 38 žmonių

atnaujinta 17.06
BNS 2020.02.05 15:03

Turkijos rytinėje Vano provincijoje mažiausiai 38 žmonės žuvo trečiadienį ant kalnų kelio užvirtus sniego lavinai, kai ten tuo metu buvo vykdoma paieškų ir gelbėjimo misija po ankstesnę dieną įvykusio panašaus incidento, pareikalavusio penkių žmonių gyvybių, pranešė vietos pareigūnai.

Kaip pranešama, tarp žuvusiųjų esama gelbėtojų ir gelbėjimo operacijoje dalyvavusių civilių, o dar 53 žmonės buvo sužeisti. Tačiau aukų skaičius gali dar padidėti, nes yra likę sniego palaidotų žmonių.

Nelaimės vietoje Vano provincijoje rasti 14 gelbėtojų ir devynių civilių kūnai. Šie žmonės padėjo atkasti iš po sniego mikroautobusą, antradienį vakare palaidotą kitos pražūtingos lavinos, valstybinei Anatolijos naujienų agentūrai sakė gubernatorius Mehmetas Eminas Bilmezas.

Devynių civilių, aštuonių žandarmerijos pareigūnų, trijų kaimo apsaugininkų ir vieno ugniagesio kūnai buvo rasti nelaimės vietoje Vano provincijoje.

Tragedija Turkijoje: ant sniege žmonių ieškojusių gelbėtojų ir civilių užvirto dar viena lavina

Šie žmonės padėjo atkasti iš po sniego mikroautobusą, antradienį vakare palaidotą kitos pražūtingos lavinos, naujienų agentūrai DHA sakė gubernatorius Mehmetas Eminas Bilmezas.

Apie 300 gelbėjimo tarnybos darbuotojų buvo išsiųsti į nelaimės vietą prie vieno kelio šalia kalnų apsupto Bachčesarajaus miesto Vano provincijoje, besiribojančioje su Iranu. Vėlyvą antradienį ten įvyko sniego griūtis.

Pirmoji lavina antradienį užvirto ant sniego valymo mašinos ir mikroautobuso. Tąsyk žuvo penki žmonės, o dar du dingo. Mašinos vairuotojas ir septyni mikroautobuso keleiviai liko gyvi.

Antra griūtis įvyko trečiadienį, 300 gelbėtojų ieškant dviejų išvakarėse dingusių žmonių, pranešė privati televizija NTV. Kaip informavo šis kanalas, gelbėjimo operaciją sunkina rūkas ir smarkus snygis.