Pasaulyje

2020.02.05 12:45

Trumpo kalbos paraštėse liko nepaspausta ranka, suplėšyta kalba ir šou elementai

LRT.lt 2020.02.05 12:45

JAV prezidento Donaldo Trumpo metinis pranešimas antradienį atskleidė JAV politinį susiskaldymą ir pasižymėjo nemandagumo gestais bei šou elementais.

Iš pradžių D. Trumpas nepaspaudė rankos Atstovų rūmų pirmininkei Nancy Pelosi, nors nežinia, ar tai padarė tyčia, ar tiesiog nepamatė jam ištiestos politikės rankos.

Ji, vos JAV prezidentas baigė sakyti kalbą, atsistojo ir demonstratyviai suplėšė jai pateiktą kalbos teksto kopiją.

„Tai buvo mandagu atsižvelgiant į alternatyvas“, – vėliau savo poelgį komentavo N. Pelosi. Kalbą D. Trumpas sakė dar tebevykstant jo apkaltos teismui Senate.

Jos pasipiktinimas užfiksuotas ir D. Trumpo kalbos metu. Kai jis apkaltino demokratus, kad šie, pasinaudodami Amerikos mokesčių mokėtojais, užtikrins nemokamą sveikatos priežiūrą dokumentų neturintiems imigrantams, N. Pelosi buvo pastebėta du kartus be garso sumurmanti: „Netiesa“.

Kalboje netrūko ir šou elementų. Konservatyvios radijo stoties kūrėjas ir laidų vedėjas Rushas Limbough prieš kelias dienas prisipažino sergantis plaučių vėžiu, o D. Trumpas jį apdovanojo aukčiausiu civiliams skiriamu apdovanojimu – Laisvės medaliu. Gestui dar daugiau svarbos suteikė tai, kad apdovanojimą įsegė pirmoji ponia Melania Trump, stebint susirinkusiems kongresmenams, rašo CNN.

Savo kalbos gale D. Trumpas salėje sėdinčiai JAV kariškio žmonai Amy Williams su dviem vaikais sakė turintis „labai ypatingą staigmeną“ ir pristatė iš tarnybos užjūryje grįžusį karį.