Pasaulyje

2015.09.16 15:05

Migrantai ieško naujų maršrutų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.09.16 15:05

Vengrijai visiškai uždarius sieną su Serbija, daugybė migrantų ieško naujų maršrutų, kaip patekti į Europos Sąjungą. Pasak Serbijos žiniasklaidos, autobusai su migrantais nukreipiami į Kroatiją, iš kur žmonės per Slovėniją ir Austriją bandys pasiekti Vokietiją.   

Spėjama, kad netrukus didelio migrantų antplūdžio gali sulaukti ir Rumunija. Tuo metu vidurnaktį įsigaliojo Austrijos-Vengrijos sienos kontrolė, nors Austrijos valdžia pabrėžia, kad į šalį patekusių migrantų nesiųs atgal į Vengriją. Europos Sąjungos šalys niekaip nesusitaria, kaip spręsti migrantų krizę. Čekija, Vengrija, Slovakija ir Rumunija šią savaitę nesutiko prisidėti dalijantis 120 tūkstančių pabėgėlių.

Policija: pirmieji migrantai atvyko į Kroatiją po to, kai Vengrija uždarė sieną

Maždaug 20 migrantų anksti trečiadienį ryte iš Serbijos pateko į Kroatiją, tapdami pirmaisiais pabėgėliais, kurie kirto šios ES narės sieną po to, kai Vengrijoje įsigaliojo griežti įstatymai dėl neteisėto atvykimo į šalį, pranešė policija.

„Maždaug 20 migrantų, daugiausia moterys ir vaikai, pateko į Kroatiją šalia Tovarniko“, esančio arti Serbijos sienos, AFP sakė policijos atstovė Domagoj Džigumovič.

Ji pridūrė, kad pareigūnai registruoja migrantus, tačiau plačiau esamos padėties nekomentavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt