Pasaulyje

2020.02.05 11:27

Žvalgyba atliko kratas rusakalbius kanalus transliuojančioje įmonėje Rygoje ir Taline

BNS2020.02.05 11:27

Latvijos valstybės saugumo tarnyba kartu su Estijos saugumo policija Rygoje ir Taline atliko kratos dėl įtarimų tarptautinių sankcijų pažeidimais.

Pasak Latvijos valstybės saugumo tarnybos atstovo, per kratas, vykdant praėjusių metų gruodį pradėtą baudžiamąjį tyrimą pagal Baudžiamojo kodeksą straipsnį – ES įvestų sankcijų pažeidimas, atliktas iš anksto susitarusių asmenų grupės, paimta dokumentų ir informacijos laikmenų.

Anot jo, tyrimo metu gauta informacija leidžia įtarti, kad iš anksto susitarusių asmenų grupė suteikė galimybę naudotis finansiniais ir ekonominiais ištekliais asmeniui, kuriam buvo įvestos ES sankcijos už veiksmus, kurie kenkia Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui.

Įtariamojo statusas priskirtas dviem asmenims, jiems pritaikytos su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės. Baudžiamasis tyrimas pradėtas dar kelių asmenų atžvilgiu.

Latvijos visuomeninės televizijos duomenimis, vienas iš objektų, kuriuose vyko kratos, galėjo būti biuras bendrovės „Baltijas mediju alianse“, kuri apima „Pervyj Baltijskij kanal“, „Pervyj Baltijskij muzikalnyj kanal“, „Baltijas mediju reklama“, „Ren TV Baltic“, „Tem LV“, „Print Media“, „MK Latvija“, „MK Estonija“, iš viso – 25 kanalus.

„2020 metų vasario 4 d. VST keliuose objektuose Rygoje ir jos apylinkėse atliko teismo sankcionuotus procesinius veiksmus dėl įtarimo tarptautinių sankcijų pažeidimu. Bendradarbiaujant su Estijos saugumo policija (KAPO) procesiniai veiksmai taip pat buvo atlikti Estijoje", – informavo VST.

Šiuo metu du asmenys laikomi įtariamaisiais, jiems taikomos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Dar keli žmonės turi asmenų, prieš kuriuos pradėtas baudžiamasis procesas, statusą, pabrėžė VST atstovai.

Gautomis žiniomis, VST pradėtame baudžiamajame procese dėl tarptautinių sankcijų pažeidimo vienas iš įtariamųjų yra „Baltijas mediju alianse“ bendraturtis ir valdybos pirmininkas Olegas Solodovas. Jam priklauso 50 proc. kompanijos kapitalo, kiti 50 proc. – Rusijos piliečiui Aleksejui Pliasunovui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt