Pasaulyje

2015.09.15 20:41

Rusijos teismas pratęsė N. Savčenko areštą pusei metų

BNS 2015.09.15 20:41

Rusijos teismas antradienį nutarė, kad ukrainietė sraigtasparnio pilotė Nadežda Savčenko liks kalėjime pusei metų, kadangi teismo procesas dar bus tęsiamas, praneša „Laisvosios Europos radijas“

N. Savčenko, kuri yra kalinama Rusijoje nuo 2014 m. birželio, gresia 25-erių metų laisvės atėmimo bausmė dėl, kaip įtaria Maskvos valdžia, jos dalyvavimo dviejų Rusijos žurnalistų nužudyme Rytų Ukrainoje.

Ukrainietė atmeta kaltinimus ir teigia, kad ją iš Rytų Ukrainos prorusiški separatistai jėga išgabeno į Rusiją. Protestuodama prieš sulaikymą, moteris ilgiau nei 80 dienų badavo.

N. Savčenko antradienį pasirodė teisme Donecko mieste, Rusijos Rostovo prie Dono srityje, netoli Rytų Ukrainos sienos. Tai jau antras preliminarus svarstymas šiame mieste. Anksčiau jos advokatai prašė bylos nagrinėjimą perkelti į Maskvą, tačiau prašymas nebuvo patenkintas.

Teismas antradienį atmetė raginimus paleisti į laisvę N. Savčenko, remiantis jos diplomatiniu imunitetu. Ji yra Ukrainos atstovė Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje.