Pasaulyje

2020.02.05 06:59

Mažiausiai 10 asmenų japonų karantinuotame kruiziniame laive serga koronavirusu

užsikrėtusių virusu pasaulyje – daugiau nei 24 tūkst.; atnaujinta 10.29
BNS2020.02.05 06:59

Mažiausiai 10 kruizinio laivo, kurį karantinavo Japonija, keleivių serga naujuoju koronavirusu, trečiadienį pranešė japonų žiniasklaida, remdamasi Sveikatos ministerijos informacija.

Japonijos tarnybos antradienį karantinavo kruizinį laivą, plukdantį 3 711 žmonių, ir pradėjo tikrinti jų būklę po to, kai Honkonge vienam buvusiam keleiviui buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas.

Didžiosios JAV oro linijos dėl koronaviruso atšaukia skrydžius į Honkongą

Didžiausios Jungtinių Valstijų oro linijos „United Airlines“ ir „American Airlines“ paskelbė dėl mirtino koronaviruso protrūkio laikinai stabdančios skrydžius į Honkongą.

„United Airlines“ pranešė atšaukianti skrydžius į tarptautinį finansų centrą nuo šio šeštadienio iki vasario 20 d. Toks sprendimas priimtas esą dėl staigaus keleivių sumažėjimo.

„American Airlines“ savo ruožtu jau atšaukė visus skrydžius į Honkongą iki vasario 20 d.

Abi oro linijų bendrovės jau atšaukė skrydžius į žemyninę Kiniją, kur gruodį ir prasidėjo naujojo koronaviruso protrūkis.

Į žemyninę Kiniją nebeskraido dešimtys didžiųjų oro linijų, taip bandydamos sulėtinti viruso plitimą, kuris buvo aptiktas jau daugiau nei 20-yje pasaulio valstybių.

Honkonge taip pat užfiksuota jau 18 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o vienas žmogus nuo šios ligos jau mirė.

Antradienį Honkongo sveikatos apsaugos pareigūnai perspėjo, kad atsiranda vis daugiau įrodymų, jog mieste virusu užsikrečia žmonės, nebuvę Kinijoje.

Honkonge yra įsikūręs vienas judriausių pasaulio oro uostų. Miestas yra pagrindinis keliautojų iš Kinijos tranzito centras.

Kinijoje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius išaugo iki 24 300

Kinijoje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius išaugo iki 24 324, trečiadienį paskelbė Nacionalinė sveikatos komisija.

Šalyje užfiksuoti 3 887 nauji užsikrėtimo šia liga atvejai ir 65 nauji mirties atvejai. Bendras aukų skaičius Kinijoje dabar siekia 490, skelbia komisija savo eiliniame pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.