Pasaulyje

2020.02.05 06:23

Trumpo metiniame pranešime – pagyros JAV ekonomikai, žvilgsnis į karinę galią ir Atstovų rūmų vadovės akibrokštas

atnaujinta 09.24
LRT.lt, BNS 2020.02.05 06:23

Prieš kelias valandas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas baigė skaityti metinį pranešimą. Donaldas Trumpas tapo antruoju Amerikos vadovu istorijoje, metinę kalbą sakiusiu Kongrese vykstant apkaltos procesui – rytoj Senatas balsuos dėl prezidento apkaltos straipsnių.

Trumpo kalboje – emocijų pliūpsnis ir salėje tvyrantis susiskaldymas

Pranešimą D. Trumpas pradėjo kalbėdamas apie tvirtą ekonomiką, dešimtmečių žemumas pasiekusį nedarbą ir prekybos susitarimus su kaimyninėmis valstybėmis bei Kinija.

Amerikos lyderis taip pat pabrėžė sustiprėjusią JAV karinę galią, įkurtas kosmoso pajėgas. Savo darbus D. Trumpas vadino „Didžiuoju Amerikos sugrįžimu“.

Trumpo metiniame pranešime – pagyros JAV ekonomikai, žvilgsnis į karinę galią ir Atstovų rūmų vadovės akibrokštas

„Dienos, kai mūsų šalimi buvo naudojamasi, ji buvo išnaudojama, o kartais ir niekinama kitų šalių, liko toli. Atsikratėme nuosmukio mentaliteto. Mes atmetėme Amerikos likimo menkinimą. Į priekį judame tokiu tempu, kuris buvo neįsivaizduojamas prieš kelerius metus. Ir niekada negrįšime atgal“, – kalboje sakė JAV prezidentas.

Užsienio politikoje dėmesio skyrė – kovai prieš terorizmą, Vidurio Rytams ir santykiams su Kinija.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį vėl pažadėjo išvesti amerikiečių karius iš Afganistano, pabrėždamas, kad nenori, jog per nesibaigiančias kautynes žūtų „šimtai tūkstančių“ žmonių.

„Dirbame, kad pagaliau užbaigtume ilgiausią Amerikos karą ir sugrąžintume savo karius namo“, – sakė jis Kongrese skaitydamas savo metinį pranešimą apie padėtį Sąjungoje.

Prezidentui sakant kalbą, salėje tvyrojo susiskaldymas – į pasiekimus ovacijomis reagavo tik respublikonai, o D. Trumpui pabaigus pranešimą, Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi suplėšė pranešimo kopiją.

Beje, prieš pradėdamas sakyti kalbą, Donaldas Trumpas atsisakė paspausti ranką ją ištiesusiai Atstovų Rūmų pirmininkei.

Pranešimo klausėsi Guaido

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido, kurio siekį nuversti kairuolišką lyderį Nicolas Maduro palaiko JAV, antradienį Kongrese klausėsi JAV prezidento Donaldo Trumpo metinio pranešimo.

Venesuelos opozicijos lyderį Kongrese pastebėjo naujienų agentūros AFP fotografas. Baltieji rūmai patvirtino, kad J. Guaido tikrai klausėsi JAV prezidento metinio pranešimo apie padėtį Sąjungoje, ir savo pranešime jį pavadino laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Savo kalboje D. Trumpas pažadėjo „sutriuškinti“ N. Maduro „tironiją“.

„Maduro yra nelegitimus valdovas, brutaliai su savo žmonėmis besielgiantis tironas. Tačiau Maduro tironijos gniaužtai bus sutriuškinti ir sulaužyti“, – pareiškė JAV vadovas.