Pasaulyje

2020.02.04 20:32

Europos Žmogaus Teisių Teismas svarstys skundą dėl Navalno Pažangos partijos likvidavimo

BNS 2020.02.04 20:32

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė svarstyti skundą dėl atsisakymo 2015 metais įregistruoti Aleksejaus Navalno Pažangos partiją, pranešė Rusijos opozicijos lyderio įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkai.

„EŽTT priėmė svarstyti skundą dėl Pažangos partijos likvidavimo ir nusiuntė klausimų Rusijos Federacijai. Nuo skundo pateikimo praėjo ketveri metai“, – sakoma pranešime.

Skunde kalbama apie Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatų dėl teisės į susirinkimų ir susivienijimų laisvę, teisės į laisvus rinkimus pažeidimą.

Rusijos teisingumo ministerijos komentarų šiuo klausimu naujienų agentūra „Interfax“ kol kas neturėjo.

Teisingumo ministerija 2015 metų balandžio 28 dieną pranešė, kad Pažangos partija neteko valstybinės registracijos, o duomenys apie ją ir jos struktūrinius padalinius buvo pašalinti iš valstybinio juridinių asmenų registro.

Teisingumo ministerija laikosi pozicijos, kad Pažangos partija pažeidė politinių partijų įstatymą, pagal kurį partijos privalo per šešis mėnesius nuo pačios partijos valstybinio įregistravimo įregistruoti savo skyrius ne mažiau kaip pusėje Rusijos subjektų.

Maskvos teismas 2015 metų vasarą Teisingumo ministerijos veiksmus pripažino teisėtais.