Pasaulyje

2020.02.04 12:30

Lukašenka teigia, kad JAV žada pagalbą Baltarusijai santykiuose su Maskva

atnaujinta 14.01
ELTA2020.02.04 12:30

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad JAV gerai žino apie Minsko ir Maskvos problemas ir žadėjo padėti Baltarusijai.

„Nuoširdžiai atsakysiu, nesakyčiau, kad amerikiečiai jau tokie dideli mūsų draugai. Bet štai tas šalčio laikotarpis, kai mes žiūrėjome vieni į kitus pro ambrazūrą, storą gelžbetonio sieną, baigėsi“, – cituoja A. Lukašenką naujienų agentūra „BelTA“.

Anot jo, niekam dėl to nereikėtų „dejuoti, jaudintis ir raudoti“. „Mes mezgame santykius su didžiausia imperija – galingiausia pasaulio šalimi“, – pareiškė Baltarusijos lyderis.

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo vasario 1 d. lankėsi Minske, kur vedė derybas su A. Lukašenka ir Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makejumi.

Apsikeis ambasadoriais

Baltarusija planuoja paskirti savo ambasadorių Jungtinėse Valstijose artimiausiais mėnesiais, kai bus atliktos reikiamos techninės procedūros. Tai antradienį žurnalistams pranešė Baltarusijos URM vadovas V.Makejus.

„Mes savo ruožtu galime nusiųsti savo atstovą artimiausiu metu, per kelis mėnesius, kadangi reikia įvykdyti tam tikrus protokolinius, techninius reikalavimus“, – sakė ministras.

Per savo vizitą į Minską vasario 1 d. JAV valstybės sekretorius M. Pompeo pareiškė, kad Vašingtonas artimiausiu metu paskirs savo ambasadorių Minske, kurio nebuvo daugiau kaip dešimtmetį.

Baltarusija atšaukė savo ambasadorių Michailą Chvostovą iš Vašingtono 2008 metų kovo mėnesį, kai JAV paskelbė sankcijas kai kurioms Baltarusijos kompanijoms. Netrukus Minską paliko Amerikos diplomatinės misijos vadovė Karen Stewart. Nuo to laiko diplomatinėms misijoms abiejose šalyse vadovauja laikinieji reikalų patikėtiniai.

JAV žino

Baltarusijos lyderis, lankydamasis šalies rytuose esančiame Dobrušo mieste, komentavo vasario 1 d. Minske įvykusį savo susitikimą su JAV valstybės sekretoriumi M. Pompeo.

„Mes aptarėme visa, ką aš žinau, ką jie žino. Jis (M. Pompeo) man atvirai pasakojo apie savo politiką. Aš kalbėjau taip, kaip aš tai suprantu. Jis supranta mūsų dabartines problemas. Be to, jie labai gerai žino, kartais netgi geriau negu aš, kai kuriuos savitarpio santykių su Rusija klausimus“, – pareiškė A. Lukašenka, kurio žodžius cituoja naujienų agentūra „BelTA“.

„Jis man pasakė: „Nesijaudink, mes Baltarusijai padėsime“, – teigė prezidentas.

A. Lukašenka taip pat priminė, jog per savo vizitą į Minską M. Pompeo pareiškė, kad JAV pasirengusios visiškai aprūpinti Baltarusiją energijos ištekliais konkurencingomis kainomis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt