Pasaulyje

2020.02.04 11:23

Iranas nuteisė įtariamą CŽA šnipą mirties bausme

atnaujinta 11.55
LRT.lt2020.02.04 11:23

Iranas antradienį paskelbė, kad vienam įtariamam CŽA šnipui buvo paskirta mirties bausmė. Kaip skelbia „Deutsche Welle“, kiti du įtariami šnipai nubausti 15 metų laisvės atėmimo bausmėmis.

Skelbiama, kad teismas antradienį nusprendė skirti mirties bausmę iraniečiui Amirui Rahimpurui, kuris, kaip įtariama, šnipinėjo JAV žvalgybai. Kaip skelbia, jis perdavė informaciją apie Irano branduolinę programą.

„Amiras Rahimpouras, kuris buvo CŽA šnipas ir gavo didelį atlygį, bandė dalį informacijos apie Irano branduolinę programą perduoti Amerikos žvalgybai. Šis asmuo buvo nubaustas mirties bausme ir visas sprendimas bus paviešintas šiandien“, – komentavo teismo atstovas Gholamhosseinas Esmailis.

Jo teigimu, kad kiti du įtariamieji šnipai nubausti 15 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Kol kas neatskleidžiamos šių dviejų įtariamųjų asmenybės, tačiau atskleidžiama, kad jie yra labdaros darbuotojai, praneša „Deutsche Welle“.

Pastarąjį kartą įtariamam JAV šnipui mirties bausmė Irane buvo įvykdyta 2016 metais. Shamranas Amiri išvyko į JAV tuo metu, kai Vašingtonas stengėsi pažaboti Teherano branduolines ambicijas.

Jis grįžo į Iraną 2010 metais ir buvo šiltai priimtas politikų, tapo dažnas pokalbių laidų svečias, tačiau staiga dingo. Vėliau buvo patvirtinta, kad jam buvo įvykdyta mirties bausmė už šnipinėjimą, rašo „Deutsche Welle“.