Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.04 14:17

Izraelis Vakarų krante sulaikė 23 „Hamas“ narius, tarp jų ir parlamentarus

ELTA 2013.02.04 14:17

Izraelio kariuomenė ir grupuotė „Hamas“ pranešė, kad pirmadienį okupuotame Vakarų krante Izraelis sulaikė 23 „Hamas“ narius, informuoja „Reuters“.

Izraelio kariuomenė ir grupuotė „Hamas“ pranešė, kad pirmadienį okupuotame Vakarų krante Izraelis sulaikė 23 „Hamas“ narius, informuoja „Reuters“.

„Hamas“ teigia, kad trys parlamento nariai Ahmedas Attounas, Hatemas Qafisha ir Mohammedas al-Talhadas bei dar keli vietiniai „Hamas“ lyderiai buvo sulaikyti pirmadienio naktį.

„Tai nusikalstamas veiksmas, kuriuo nepavyks sustabdyti jų kovos, – teigiama pranešime. – Mes, „Hamas“ judėjimo nariai, griežtai smerkiame neteisėtų areštų kampaniją, kurios metu buvo sulaikyta dešimtys „Hamas“ lyderių“.

Izraelio kariuomenės atstovė nepatvirtino, kad „Hamas“ parlamentarai buvo sulaikyti ir nepateikė jokių sulaikytųjų vardų bei nepasakė, dėl ko jie buvo suimti. Atstovė pasakė tik tiek, kad buvo sulaikyti 25 asmenys ir 23 iš jų priklauso „Hamas“.

Grupuotė „Hamas“, kurią Izraelis, JAV ir Europos Sąjunga (ES) laiko teroristų organizacija, 2006 metais laimėjo Palestinos parlamento rinkimus. 2007 metais žlugus nacionalinės vienybės vyriausybei „Hamas“ perėmė Gazos ruožo kontrolę iš Vakarų remiamo prezidento Mahmoudo Abbaso judėjimo „Fatah“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi