Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.04 06:42

PSO skelbia, kad pasaulyje koronaviruso pandemijos nėra

atnaujinta 15.41
BNS, ELTA 2020.02.04 06:42

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį nurodė, kad mirtinai pavojingo naujo koronaviruso protrūkis, kilęs Kinijoje ir jau apėmęs du tuzinus šalių, dar nėra pandemija.

Pandemijos nėra

„Šiuo metu pandemijos nėra“, – žurnalistams Ženevoje sakė PSO Pasaulio pasirengimo infekcijų rizikai padalinio vadovė Sylvie Briand.

„Išgyvename epidemijos su daugeliu židinių fazę“, – nurodė ji.

Nuo gruodį pasirodžiusio naujojo koronaviruso jau mirė daugiau kaip 425 žmonės. Užsikrėtimo atvejų Kinijoje yra 20 tūkst. ir beveik visi jie užregistruoti centrinėje Hubėjaus provincijoje – protrūkio epicentre.

Pasak S. Briand, nors Hubėjuje virusas sparčiai plinta, atvejai už šios provincijos ribų yra daugiausia „pasklidimo atvejai“ su pavieniais ligos perdavimo židiniais.

Tuo metu pareigūnai Kinijoje ėmėsi griežtų priemonių virusui stabdyti. Kitos paveiktos šalys taip pat ėmėsi žingsnių, kad išvengtų viruso plitimo.

„Viliamės, kad remdamiesi šiomis priemonėmis Hubėjuje ir kitose vietose, į kurias [virusas] pasklido, galėsime sustabdyti ligos pernešimą ir atsikratyti šio viruso“, – sakė S. Briand.

Pirmas susirgimas Belgijoje

Belgijoje užfiksuotas pirmasis šalyje užsikrėtimo koronavirusu atvejis, jis diagnozuotas iš Kinijos grįžusiam belgui, kuris šiuo metu laikomas karantino sąlygomis karo ligoninėje. Bendras užsikrėtusiųjų nauju koronavirusu skaičius Kinijoje pasiekė 20,4 tūkst., patvirtinus 3235 naujus atvejus, antradienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.

„Devyni žmonės, sekmadienį atvykę iš Kinijos (Prancūzijos laineriu, kuris evakavo ES piliečius), buvo kruopščiai patikrinti Neder Over Hembeko karo ligoninėje. Testai patvirtino, kad vienas iš jų yra užsikrėtęs koronavirusu“, - sakoma ministerijos informacijos centro pranešime.

Kinija praėjusių metų gruodžio 31 d. pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai apie nežinomo tipo pneumonijos protrūkį Uhane – dideliame prekybos ir pramonės centre, kuriame gyvena daugiau kaip 11 milijonų žmonių. Ligos sukėlėjas - koronavirusas 2019-nCoV – buvo nustatytas sausio 7 d. Be Kinijos, jis jau aptiktas 23-ose šalyse. Pasaulio sveikatos organizacija pneumonijos protrūkį Kinijoje pripažino tarptautine nepaprastąja situacija.

Singapūre užfiksuoti pirmieji koronaviruso vietinio perdavimo atvejai

Singapūras antradienį paskelbė, kad mieste valstybėje užfiksuoti pirmieji mirtino koronaviruso iš Kinijos vietinio perdavimo atvejai.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė aptikusi šešis papildomus užsikrėtimo atvejus – keturi pacientai gavo užkratą iš kitų žmonių, o bendras susirgusiųjų skaičius mieste išaugo iki 24.

„Nors keturi iš šių atvejų priklauso vietinio perdavimo grupei, kol kas nėra įrodymų, kad Singapūre [virusas] būtų sparčiai perduodamas visuomenės mastu“, – rašoma ministerijos pranešime.

Japonijoje kruiziniame laive su 3700 keleivių paskelbtas karantinas

Japonijoje kruiziniame laive, kuriuo plaukia 3700 žmonių, dėl naujojo koronaviruso antradienį paskelbtas karantinas, keleiviai tikrinami dėl galimo užsikrėtimo šia liga.

Karantinas paskelbtas sužinojus, kad vienas kruizo „Deimantinė princesė“ keleivis, praėjusio mėnesio pabaigoje išsilaipinęs Honkonge, šiuo metu serga, jam diagnozuotas koronavirusas.

Vietinės televizijos transliacijos metu buvo rodoma, kaip pirmadienio vakarą į kruizą Jokohamos uoste įlipo keli karantino pareigūnai, turėję patikrinti visų 2 666 keleivių ir 1 045 įgulos narių sveikatos būklę.

Paskelbta, kad sausio 25 d. Honkonge išsilaipinusiam 80-mečiui keleiviui, ištyrus mėginius, nustatytas būtent šis mirtinas virusas.

Pirmadienį vyriausybės atstovas Yoshihide'as Sugas tvirtino, kad Japonijos valdžia kruiziniame laive ketina skelbti karantiną.

Į trečią dešimtmetį įkopusi moteris, kruizu vykusi pas savo mamą, TBS transliuotojui sakė, kad visų keleivių buvo paprašyta likti kambariuose ir laukti sveikatos patikros.

Keleivė tvirtino, kad kambaryje laukė nuo pirmadienio, tačiau antradienį ji vis dar nežinojo, kada bus patikrinta ir kada kruizinis laivas pagaliau pajudės iš uosto.

Pirmadienio vakarą laivui atplaukus į Jokohamos uostą, keleiviams buvo pasakyta, kad kruizas vėl pajudės po 24 val., naujienų agentūros „Kyodo News“ žurnalistams sakė kitas keleivis.

Kruize „Deimantinė princesė“ kartą jau buvo skelbiamas karantinas. Jis buvo sustabdytas šeštadienį, kai pasiekė Nahos uostą Japonijos pietinėje Okinavos prefektūroje.

Tačiau antrasis karantinas paskelbtas paaiškėjus, kad virusu užsikrėtė Honkonge išsilaipinęs kruizo keleivis.

Aukų skaičius auga

Eiliniame savo pranešime komisija pranešė, kad mirusiųjų nuo viruso skaičius išaugo iki 425, sunkiausiai nuo protrūkio nukentėjusioje Hubėjaus provincijoje užfiksavus dar 64 naujus mirties atvejus.

Honkonge mirė 39-erių vyras, gydytas nuo naujojo koronaviruso, antradienį patvirtino sveikatos apsaugos pareigūnai.

Tai yra pirmas mirties nuo šios ligos atvejis Honkonge ir tik antras už žemyninės Kinijos ribų.

Ligoninių administracijos atstovas sakė, kad tas asmuo buvo Honkongo gyventojas, sausio 21-ąją lankęsis Kinijos Uhano mieste, tapusiame koronaviruso protrūkio epicentre, o po dviejų dienų grįžęs į finansų centrą.

Dar du Kinijos miestai apribojo savo gyventojų judėjimą

Dar du miestai rytinėje Kinijos Džedziango provincijoje apribojo savo gyventojų judėjimą dėl plintančio naujo koronaviruso.

Nuo šios ligos protrūkio epicentro smarkiai nutolusiame Taidžou mieste ir trijuose Hangdžou rajonuose, įskaitant vietovę, kur įsikūręs interneto milžinės „Alibaba“ pagrindinis biuras, tik vienam kiekvieno namų ūkio gyventojui bus leidžiama kas dvi dienas išeiti, kad nusipirktų būtiniausių prekių, pranešė pareigūnai.

Šios priemonės paveiks daugiau kaip 9 mln. žmonių.

Taidžou, 850 km nutolęs nuo koronaviruso epicentro Hubėjaus provincijos, nuo antradienio taip pat neįsileis 95 į miestą važiuojančių traukinių.

Be to, visi mikrorajonai galės turėti tik vieną atidarytą įvažiavimą, o į juos atvykstantys ar išvykstantys gyventojai privalės kiekvieną kartą pateikti asmens dokumentą, sakoma pranešime, paskelbtame Taidžou tarybos oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „WeChat“.

Nuomotojams uždrausta nuomoti būstą asmenims iš „smarkiai paveiktų teritorijų, pavyzdžiui, Hubėjaus“, jei jie pastaruoju metu lankėsi savo gimtinėje, priduriama jame.

Trijuose Hangdžou rajonuose gyventojai privalės dėvėti medicinines kaukes, pateikti asmens dokumentus patikrinimui ir matuotis temperatūrą.

Panašių priemonių sekmadienį ėmėsi Vendžou miestas Džedziango provincijoje. Jame gyvena 9 mln. žmonių.

Miestas apribojo gyventojų judėjimą ir uždarė kelius.

Džedziango provincijoje patvirtinti 829 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai yra didžiausias užsikrėtusiųjų skaičius už Hubėjaus provincijos ribų.

Dėl plintančio koronaviruso Makao dviem savaitėms uždaro lošimo namus

Dėl plintančio koronaviruso Makao dviem savaitėms uždaro visus savo lošimo namus, antradienį pranešė šio azartinių lošimų centro lyderis.

„Pusei mėnesio sustabdysime lošimų industrijos ir susijusius kazino verslus“, – sakė miesto lyderis Ho Iat-sengas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi