Pasaulyje

2020.02.03 20:22

Šaltiniai: Prancūzijos viešbutyje nudurtas čečėnų tinklaraštininkas, Kadyrovo kritikas

BNS 2020.02.03 20:22

Vienas čečėnų tinklaraštininkas ir aktyvus Čečėnijos respublikos prezidento Ramzano Kadyrovo kritikas mirė nuo durtinių žaizdų po praeitą savaitę patirto išpuolio viename viešbutyje šiaurės Prancūzijoje, pirmadienį pranešė tyrimui artimas šaltinis.

44 metų Imranas Alijevas, naudojęsis Senojo Mansuro slapyvardžiu, ketvirtadienį ryte buvo rastas negyvas viešbutyje, esančiame netoli traukinių stoties Lilio miesto centre.

Jis ankstesnę dieną buvo atvykęs iš Belgijos su kitu vyru, „kuris tikriausiai buvo tos pačios tautybės“, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis.

I. Alijevui buvo keliskart durta į gerklę. Prie jo kūno buvo rastas peilis.

Kadangi šis veikėjas neretai kritikuodavo R. Kadyrovo vyriausybę, nužudymas „turi visus požymius, kad yra politinis motyvas“, pažymėjo šaltinis.

Lilio prokuratūra nurodė, kad iki šiol niekas nebuvo sulaikytas atliekant tyrimą, bet daugiau detalių nepateikė.

R. Kadyrovas, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, vadovauja Čečėnijai nuo 2007 metų. Pastaraisiais metais jau ne vienas jo varžovas arba kritikas buvo nužudytas įtartinomis aplinkybėmis, taip pat už šios Rusijos respublikos ribų.

Pernai rugpjūtį Berlynė buvo nušautas buvęs vienas iš čečėnų kovotojų vadų Zelimchanas Changošvilis. Po šios atakos Vokietija išsiuntė du Rusijos diplomatus, nors Maskva tvirtino nesanti niekaip susijusi su šia žmogžudyste.