Pasaulyje

2015.09.15 12:59

Prieš popiežiaus vizitą JAV imasi beprecedenčių saugumo priemonių

ELTA2015.09.15 12:59

Prieš kitą savaitę vyksiantį popiežiaus Pranciškaus vizitą Jungtinės Amerikos Valstijos imasi beprecedenčių saugumo priemonių, praneša agentūra AFP.

Katalikų bažnyčios vadovo viešnagė Niujorke miestui yra „didžiausias saugumo iššūkis“ istorijoje, pareiškė policijos vadas Billas Brattonas. Niujorko meras Billas de Blasio paantrino, kad Niujorke „nieko panašaus nėra buvę“. Ateinančiomis dienomis į JT Generalinės Asamblėjos debatus Niujorke laukiama atvykstant ir 170 pasaulio šalių lyderių.

Popiežius JAV viešės rugsėjo 22–27 dienomis. Jis dar lankysis Vašingtone ir Filadelfijoje. Niujorke Šventasis Tėvas apsilankys Rugsėjo 11-osios išpuolių aukų memoriale, katalikiškoje mokykloje Harlemo rajone, taip pat JT būstinėje ir Centriniame parke. „Madison Square Garden“ arenoje popiežius aukos Mišias. Jo kalba JT Generalinėje Asamblėjoje numatyta rugsėjo 25-ąją.

Saugumo tarnybos pirmadienį surengė pratybas, kad pasiruoštų veiksmams prieš galimus snaiperius ir sprogdinimus. Gyventojai paraginti naudotis viešuoju transportu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt