Pasaulyje

2020.02.03 18:51

Po Johnsono komandos nario akibrokšto žurnalistai atsisakė dalyvauti premjero konferecijoje

LRT.lt, BNS 2020.02.03 18:51

Praėjus pirmajai euforijai po „Brexito“ Didžiojoje Britanijoje imta rimtai svarstyti, kokie laukia pirmieji žingsniai šalies, kuri pasitraukia iš Europos Sąjungos.

Tiesa, pirmadienį Vyriausybės priimamajame kilo akibrokštas – prieš trumpąją spaudos konferenciją premjero Boriso Johnsono komunikacijos vadovas išrikiavo žiniasklaidos atstovus ir tik vėliau buvo pranešta, kad tik dalis jų pateks į spaudos konferenciją ir turės galimybę užduoti klausimus premjerui.

Reporteriams, kurių vardai nebuvo įtraukti į sąrašą, buvo liepta išeiti, pasakojo keletas ten buvusių žurnalistų. Tuomet visi žiniasklaidos darbuotojai protestuodami išėjo.

Žurnalistams, atvykusiems į premjero rezidenciją, net buvo liepta stovėti dviejose eilėse, taip pat paprašyta pateikti savo asmeninius duomenis, tarp jų ir žiniasklaidos priemonę, kuriai atstovauja.

B. Johnsono komandos komunikacijos vadovas Lee Cainas vėliau pakvietė užeiti tik atrinktus žurnalistus.

Paprašyti paaiškinti tokią situaciją Vyriausybės vadovo komandos atstovai buvo lakoniški: „Mes pakvietėme trumpai informuoti, ką norime ir kada norime.“

Po tokio akibrokšto visi žurnalistai atsisakė dalyvauti B. Jonhsono spaudos konferencijoje ir paliko Vyriausybės rezidenciją.

Pastaruoju metu buvo juntama didėjanti įtampa tarp B. Johnsono komandos ir parlamente dirbančių politikos reporterių.

Kelios žiniasklaidos grupės praeitą mėnesį išsakė susirūpinimą, kai Vyriausybė šiems akredituotiems žurnalistams rengiamas spaudos konferencijas perkėlė iš parlamento į patalpą Dauningo gatvės 9-ajame numeryje, esančiame už saugomų vartų.

Šis pakeitimas buvo atliktas visiškai nepasitarus ir išprovokavo nuogąstavimus – nors iki šiol jie nepasiteisino, – kad Vyriausybė gali mėginti riboti prieigą žiniasklaidai.

Kai kurie transliuotojai taip pat buvo nepatenkinti B. Johnsono sprendimu naudotis Vyriausybės filmavimo komanda, kad ši nufilmuotų jo kreipimąsi į tautą, praeitą penktadienį paskelbtą Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos proga.

Dėl šios priežasties kalba nebuvo tiesiogiai transliuojama pagrindiniais televizijų BBC ir „Sky News“ naujienų kanalais.

Kai kurios tarptautinės agentūros, įskaitant AFP, sutiko nenaudoti išdalytų šio renginio nuotraukų arba vaizdo įrašo.

Žiniasklaidos organizacijos „Society of Editors“ atstovas Ianas Murray (Ijanas Maris) perspėjo, kad šis incidentas turi „nerimą keliantį atspalvį, jog administracija galbūt siekia apeiti pagrindines žiniasklaidos priemones, kad sudarytų sau lengvesnes sąlygas“.