Pasaulyje

2020.02.03 18:31

Kinijos vadovybė pripažino klaidas dėl koronaviruso epidemijos

Rasa Strimaitytė, ELTA 2020.02.03 18:31

Kinijos vadovybė pirmadienį pripažino „klaidas“ dėl koronaviruso epidemijos. Valdančiosios Komunistų partijos politinio biuro Nuolatinis komitetas pareiškė, kad reakcija į koronaviruso epidemiją atskleidė „klaidas ir sunkumus“ nacionalinio ekstremalių situacijų valdymo srityje“. Todėl sistemą esą būtina gerinti.

Nuolatinis komitetas, be to, pareikalavo labiau kontroliuoti turgus. Nelegali prekyba laukiniais gyvūnais esą turi būti griežtai uždrausta.

Spėjama, kad epidemiją sukėlusiu plaučių ligos sukėlėju žmogus nuo laukinio gyvūno užsikrėtė Centrinės Kinijos Uhano miesto turguje. Dabar jau uždarytame turguje, be kita ko, buvo pardavinėjamos jūros gėrybės ir sparnuočiai, taip pat krokodilai, gyvatės ir lapės.

Kinijos vadovas Xi Jinpingas politinio biuro posėdyje sakė, kad koronaviruso epidemijos sustabdymas turės „tiesioginės įtakos“ Kinijos ekonominiam ir socialiniam stabilumui“, taip pat „Kinijos atsivėrimui“.

Dėl spartaus viruso plitimo Kinijoje žmonės vis labiau tūžta ant žinybų. Pirmiausiai tarnybos Uhane kaltinamos ilgai slėpusios informaciją apie virusą.