Pasaulyje

2020.02.03 17:38

Johnsonas sukritikavo pasaulinį protekcionizmą

ELTA2020.02.03 17:38

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas griežtai sukritikavo protekcionizmą visame pasaulyje, išdėstęs savo viltis, kad JK po „Brexito“ gali tapti pasaulinės prekybos valstybe.

„Merkantilistų yra visur. Protekcionistai stiprėja nuo Briuselio iki Kinijos ir Vašingtono. Muitais švaistomasi kaip kuokomis net ir diskusijose dėl užsienio politikos, kur, tiesa sakant, jiems ne vieta. Vis aukščiau kyla ne muitų barjerai. Dėl to kylančios įtampos išleidžia orą iš pasaulio ekonomikos padangų“, – Londono pareiškė B. Johnsonas.

Jungtinė Karalystė penktadienį tapo pirmąja šalimi, po beveik pusės šimtmečio narystės išstojusia iš Europos Sąjungos.

Šalis ketina iš ES bendrosios rinkos ir muitų sąjungos pasitraukti po pereinamojo laikotarpio, kuris baigsis gruodžio 31 d.

B. Johnsonas tikisi, kad „Brexitas“ suteiks JK galimybę pasirašyti laisvosios prekybos sutartis ne tik su pačia ES, bet ir su Jungtinėmis Valstijomis, Japonija ir kitoms šalimis.

Kalboje Senajame karališkojo karinio jūrų laivyno koledže Grinviče, pietų Londone, vis užsimindamas apie JK praeities šlovę, B. Johnsonas pristatė „Globalios Britanijos“ viziją.

„Ši šalis palieka savo lėliukę. Mes kylame iš ilgus dešimtmečius trukusio žiemos miego kaip pasaulinės laisvos prekybos šalininkai“, – teigė britų premjeras.

Jis taip pat įspėjo, kad „pakeliamojo tilto pakėlimas“ neskatino bendradarbiavimo, įskaitant tokiais klausimais kaip tarptautinių grėsmių suvaldymas, kaip naujojo koronaviruso protrūkis Kinijoje.

B. Johnsonas taip pat palygino Didžiąją Britaniją su komiksų herojumi Supermenu, kuris „nusiims savo Clarko Kento akinukus, šoks į telefono būdelę ir išskris iš jos su apsiaustu kaip laisvosios prekybos superherojus“.

„JK yra pasirengusi šiam vaidmeniui. Esame pasirengė didžiulei, daugiamatei šachmatų partijai, kurioje mes įsitrauksime į daugiau nei vienas derybas tuo pat metu, – pareiškė B. Johnsonas. – Mankštiname nervus, raumenis ir instinktus, kurių ši šalis nenaudojo pusę šimtmečio.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt