Pasaulyje

2020.02.03 14:29

Vokietija teigia, kad Maskva vokiečių lėktuvo iš Uhano nepriėmė ne dėl politikos

ELTA2020.02.03 14:29

Berlynas nemano, kad Rusija dėl kokių nors politinių priežasčių neleido nusileisti Maskvoje Vokietijos lėktuvui su iš Kinijos evakuojamais žmonėmis. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją pareiškė Vokietijos URM atstovas Christopheris Burgeris.

„Šiuo metu mes neturime įrodymų, kad šis sprendimą turėjo politinę potekstę“, - sakė jis.

„Įprastinė situacija, kai oro uostai praneša apie ribotą savo pralaidumą“, – savo ruožtu pridūrė VFR gynybos ministerijos atstovas.

Bubdesvero lėktuvas vasario 1 d. dėl pneumonijos protrūkio parskraidino grupę savo piliečių iš Kinijos į Frankfurtą prie Maino. VFR gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer šeštadienį pareiškę, jog „mes turėjome leidimą skristi virš Rusijos teritorijos, mums taip pat buvo pažadėtas leidimas atlikti tarpinį nutūpimą Maskvoje“.

„Bet situacija pakrypo kita linkme“, – pažymėjo ministrė.

Anot A. Kramp-Karrenbauer, Rusijos pareigūnai aiškino, jog tarpinis nutūpimas neįmanomas „dėl nepakankamo Maskvos oro uosto pralaidumo“.

Galiausiai Bundesvero lėktuvas turėjo papildyti degalų atsargas Helsinkyje. Be to, Suomijos sostinėje buvo pakeista orlaivio įgula.

Laikraščio „Bild“ duomenimis, lėktuve A310 buvo 144 keleiviai – 108 vokiečiai, 34 Kinijos piliečiai ir po vieną Bulgarijos ir JAV pilietį.

Kinija praėjusių metų gruodžio 31 d. pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai apie nežinomo tipo pneumonijos protrūkį Uhane – dideliame prekybos ir pramonės centre, kuriame gyvena daugiau kaip 11 milijonų žmonių. Ligos sukėlėjas - koronavirusas 2019-nCoV – buvo nustatytas sausio 7 d. Be Kinijos, jis jau aptiktas 23-ose šalyse. Pasaulio sveikatos organizacija pneumonijos protrūkį Kinijoje pripažino tarptautine nepaprastąja situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt