Pasaulyje

2015.09.15 13:07

Berlynas pasisako už finansavimo mažinimą pabėgėlius atsisakančioms priimti ES šalims

BNS 2015.09.15 13:07

Vokietija antradienį pareiškė pritarianti pasiūlymui naudoti Europos Sąjungos narių finansavimą kaip priemonę spausti tas šalis sutikti su privalomomis kvotomis, pagal kurias turėtų būti perkelti 120 tūkst. pabėgėlių, kai kelios Bendrijos rytinės valstybės atsisakė paremti planą dėl migrantų perskirstymo.

„Padėtis derybose tokia, kad šalims, kurios atsisako, nieko nenutinka. Mums reikia kalbėti apie spaudimo priemones. Daugelis tų šalių gauna daug struktūrinės pagalbos lėšų iš Europos Sąjungos“, – Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere`as sakė televizijai ZDF.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris „pasiūlė, kad turėtume apsvarstyti, ar tos šalys turėtų gauti mažiau struktūrinės pagalbos lėšų, su kuo aš sutinku“, pridūrė jis.

Viltys, kad bus vienbalsiai susitarta dėl pabėgėlių paskirstymo Bendrijoje žlugo, kai Vengrija, Čekija, Slovakija ir Rumunija griežtai pasipriešino tiems planams per pirmadienį Briuselyje surengtą nepaprastąjį ES vidaus reikalų ministrų susitikimą.

Vokietija, kuri šiais metais prognozuoja sulauksianti maždaug milijono prieglobsčio ieškotojų, spaudė kitas ES valstybes prisiimti sąžiningą šios naštos dalį.

Didėjant migrantų antplūdžiui Berlynas ėmėsi drastiškų priemonių ir sekmadienį atkūrė sienų kontrolę, kad sumažintų atvykėlių srautą.