Pasaulyje

2020.02.03 08:36

Turkija smogė taikiniams Sirijoje ir perspėja Maskvą – „netrukdykite“

atnaujinta 10.02
BNS, ELTA2020.02.03 08:36

Sirijos šiaurės vakariniame Idlibo regione nuo Damaskui ištikimų pajėgų artilerijos ugnies žuvo keturi Turkijos kariai, pirmadienį pranešė turkų gynybos ministerija.

Dar devyni kareiviai buvo sužeisti, vienas iš jų – sunkiai, nurodė ministerijos atstovai, pridurdami, kad turkų pajėgos atsakydamos į ataką „sunaikino taikinius“.

Turkijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16, taip pat artilerijos pabūklai smogė 40-čiai taikinių Sirijos Idlibo provincijoje, atsakydami į turkų kariškių apšaudymą, per kurį žuvo keturi žmonės.

Tai pirmadienį Ankaroje prieš išskrisdamas į Ukrainą pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.
„Turkijos naikintuvai F-16 ir haubicos atakuoja režimo taikinius. Mūsų ugnis neutralizavo 30-35 sirus“, - sakė Turkijos lyderis. Bet R. T. Erdoganas nepatikslino, ar „neutralizuoti sirai“ yra Sirijos armijos kariškiai.

Atsakydama į Damaskui ištikimų pajėgų ataką, per kurią Sirijos šiaurės vakaruose žuvo keturi turkų kariai, Ankara pirmadienį perspėjo Rusiją „netrukdyti“.

„Norėčiau pabrėžti Rusijos pareigūnams, kad šiuo atveju mūsų taikinys yra ne jūs, o [Sirijos] režimas – taigi, netrukdykite mums“, – žurnalistams sakė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Turkija turi regione 12 stebėjimo postų; jie buvo įsteigti pagal Maskvos ir Ankaros pasirašytą susitarimą, kuriuo siekiama užkirsti kelią režimo puolimui Idlibe.

Pasak ministerijos, kareiviai buvo užpulti, nors anksčiau buvo koordinuota jų pozicija regione.

Institucija pridūrė, kad Turkija atidžiai stebės tolesnius įvykius ir imsis reikiamų priemonių.

Apie karių žūtį pranešta vietos žiniasklaidai sekmadienį informavus, jog Turkijos kariuomenė pasiuntė pastiprinimą regiono postuose dislokuotoms pajėgoms.

Sirijos režimas, palaikomas Rusijos aviacijos, pastarosiomis savaitėmis aktyviau puola sukilėlių pozicijas Idlibe – paskutiniame svarbiame ginkluotos opozicijos bastione.

Turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas praėjusią savaitę perspėjo, kad Ankara gali panaudoti „karinę jėgą“ prieš Siriją, smerkdamas Damasko „žiaurumą“.

Turkija, kur gyvena daugiau kaip 3,5 mln. pabėgėlių sirų, baiminasi dar vieno potencialaus jų antplūdžio dėl atsinaujinusio smurto Idlibe.

Šiame regione namus teko palikti šimtams tūkstančių žmonių; daugelis jų pabėgo Turkijos ir Sirijos sienos link.

R. T. Erdoganas anksčiau pareiškė, kad Ankara stato namus Sirijos pasienio pusėje, siekdama suteikti pastogę nuo kautynių bėgantiems žmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.