Pasaulyje

2020.02.02 23:07

Tailandas skelbia apie galimai efektyvų koronaviruso gydymo būdą keliais vaistais

BNS 2020.02.02 23:07

Tailando sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį paskelbė, kad šalyje nuo naujojo koronaviruso gydytai kinei gerokai pagerėjo panaudojus antivirusinių vaistų, skiriamų gydyti gripą ir ŽIV, kokteilį.

Skelbiama, kad 71 metų amžiaus moters organizme virusas nebeaptiktas po 48 valandų po to, kai gydytojai skyrė jai vaistų kombinaciją, per kasdienę ministerijos trumpą spaudos konferenciją sakė gydytojas Kriengsakas Attipornwanichas.

„Teigiami laboratoriniai tyrimai dėl koronaviruso po 48 valandų tapo neigiami, – sakė medikas. – Prieš tai išsekusi moteris po 12 valandų galėjo atsisėti lovoje.“

Anot K. Attipornwanicho, medikai panaudojo trijų ŽIV gydyti skirtų antivirusinių vaistų – oseltamiviro, lopinaviro ir ritonaviro – kokteilį. Jo teigimu, ministerija dabar laukia mokslinių tyrimų rezultatų įrodyti savo rezultatas.

Apie moters būklės pagerėjimą pranešta netrukus po to, kai buvo paskelbta, kad Filipinuose mirė 44 kinas, tapęs pirmąją viruso auka už Kinijos ribų. Pačioje Kinijoje virusas pasiglemžė jau daugiau nei 300 gyvybių.

Tailande užregistruota 19 patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Iki šiol aštuoni pacientai Tailande pasveiko ir grįžo namo, o 11 vis dar gydoma ligoninėje.