Pasaulyje

2015.09.15 09:34

Misisipės universiteto profesorių nušovęs asmuo nusižudė, nurodė policija

BNS2015.09.15 09:34

Koledžo instruktorius, įtariamas nušovęs moterį, su kuria jis gyveno Misisipės valstijos Meksikos įlankos pakrantėje, ir vieną Deltos valstybinio universiteto dėstytoją, buvo rastas veikiausiai nusižudęs po mėginimo pasprukti nuo policijos, pranešė pareigūnai.  

Įtariamasis Shannonas Lambas anksčiau pareiškė pareigūnams, kad jis „nesės į kalėjimą“.

Misisipės valstijos miesto Grinvilio policija persekiojo automobiliu sprunkantį Sh. Lambą, o šis sustojo ir iššoko iš automobilio, naujienų agentūrai „The Associated Press“ (AP) sakė Deltos valstybinio universiteto policijos vadovas Lynnas Bufordas. Viena iš aukų buvo nužudyta tame universitete anksčiau pirmadienį.

Kai policija nusivijo bėglį, pareigūnai išgirdo vieną šūvį ir rado Sh. Lambą, pridūrė L. Bufordas. Pareigūnai jį nuvežė į ligoninę Grinvilyje, kur buvo konstatuota įtariamojo mirtis nuo veikiausiai paties pasidarytos šautinės žaizdos.

Sh. Lambo žūtis padėjo tašką chaotiškoje įvykių virtinėje, per kurią išsigandę studentai ir dėstytojai kelias valandas išbuvo užsidarę auditorijose. Deltos universiteto miestelis buvo uždarytas, o ginkluoti pareigūnai nuosekliai naršė pastatus, ieškodami įtariamojo pasislėpusio spintose, už durų ir po stalais bei suolais.

Universiteto prezidentas Williamas LaForge`as sakė pirmadienio vakarą, kad nepaprastoji padėtis jo įstaigoje buvo atšaukta. Antradienį paskaitos nevyks, bet studentai, dėstytojai ir darbuotojai vakare kviečiami į gedulingą budėjimą, per kurį bus pagerbtas nužudytas profesorius.

„Mums palengvėjo, kad ši tragedija jau baigėsi“, – pridūrė W. LaForge`as.

Tyrėjai sakė, kad 45 metų Sh. Lambas yra įtariamas nužudęs 41 metų Amy Prentiss, kuri buvo rasta negyva jųdviejų namuose Gošėjaus miestelyje, taip pat 39 metų istorijos profesorių Ethaną Schmidtą, kuris buvo nušautas savo kabinete Klivlando mieste įsikūrusiame universitete, esančiame už maždaug 480 km nuo Gošejaus.

Abiejų miestų policijos pareigūnai sakė dar nenustatę šių žmogžudysčių tikėtinų motyvų.