Pasaulyje

2020.02.02 19:06

JAV švilpikas Philas išpranašavo „neabejotinai“ ankstyvą pavasarį

BNS2020.02.02 19:06

Garsiausias pasaulyje švilpikas Philas iš Panksutonio Pensilvanijoje sekmadienį išpranašavo, jog „pavasaris neabejotinai bus ankstyvas“.

Vasario 2-ąją minimų Grabnyčių dieną, kuri JAV vadinama Švilpiko diena, Panksutonio Švilpiko klubo išrinktųjų rato nariai, tekant saulei, atskleidė jau 134-ąją pūkuoto pranašo prognozę, pranešė Pensilvanijos turizmo biuras.

Minios, skandavusios „Phil!“, pažadintas švilpikas buvo parodytas susirinkusiesiems, kad šie jį pasveikintų. Netrukus po to vienas iš išrinktųjų rato narių paskelbė, jog gyvūnėlis neišvydo savo šešėlio, o tai reiškia, kad pavasaris JAV šiemet bus ankstyvas.

Ši šventinė tradicija yra atkeliavusi iš Vokietijos, kurios legenda byloja, jog jei žvėrelis vasario 2-ąją pamato savo šešėlį, tai reiškia, kad žiema dar ilgokai nesitrauks. Jei šešėlio nėra, vadinasi, pavasaris jau pakeliui.

Iš tiesų šią prognozę iš anksto nusprendžia Panksutonio Švilpiko klubo nariai, susirenkantys ant nedidelės kalvos, esančios šalia Panksutonio, apie 100 km į šiaurės rytus nuo Pitsburgo.

Per pastaruosius penkerius metus – nuo 2015 iki 2019-ųjų – Philas tris kartus buvo išpranašavęs dar šešias savaites žiemos, o dukart – ankstyvą pavasarį.

Remiantis pranašysčių įrašais, kurie kaupiami nuo 1887 metų, garsusis keturkojis Pensilvanijos „sinoptikas“ ilgesnę žiemą prognozavo daugiau nei 100 kartų, taigi šių metų prognozė apskritai yra gana reta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.