Pasaulyje

2020.02.02 17:35

Išpuolį Londone įvykdęs vyras buvo neseniai paleistas iš kalėjimo

atnaujinta 22:10
BNS, LRT.lt 2020.02.02 17:35

Britanijos policija sekmadienį pranešė nušovusį vyrą Strethame, Pietų Londone, po to, kai per įtariamą „su terorizmu susijusį“ išpuolį peiliu buvo sužaloti keli žmonės.

„Ginkluoti pareigūnai Strethame nušovė vyrą. Šiuo metu manoma, kad keli žmonės buvo sužaloti peiliu“, – tviteryje pranešė Londono policija.

Iš viso sužaloti 3 asmenys. Vieno iš jų būklė – kritinė.

Užpuolimą peiliu įvykdęs asmuo neseniai buvo paleistas iš kalėjimo. Jungtinėje Karalystėje jis kalėjo už nusikaltimus siejamus su terorizmu, rašo BBC.

Liudininkų teigimu, vyras įsiveržė į parduotuvę ir pradėjo peiliu badyti žmones. Vėliau jis pasišalino iš parduotuvės ir lauke sužalojo dar vieną moterį.

Užpuoliką nukovė pareigūnai.

Londono greitosios medicininės pagalbos tarnyba skelbia, kad „kelios mašinos“ yra įvykio vietoje „Streatham High Road“ gatvėje, daugiausia gyvenamajame rajone.

Socialiniuose tinkluose pasirodžiusiose nuotraukose matyti, kaip ant žemės prie „Boots“ vaistinės veidu į žemę guli vyras, o šalia juodo BMW automobilio su mirksinčiomis avarinėmis šviesomis stovi ginkluotas policijos pareigūnas, skelbia „Sky News“.

Ant žemės gulintis vyras vilki pilkos spalvos sportines kelnes, avi juodais batais ir vilki žalią striukę. Iš nuotraukų galima spėti, kad vyras segi savižudžio liemenę.

Pastaraisiais metais Didžiojoje Britanijoje buvo įvykdyta serija teroro išpuolių. Naujausias jų buvo įvykdytas pernai lapkričio 29 d., kuomet teistas teroristas Usmanas Khanas nužudė du žmonės, o vėliau ant Londono tilto jį nušovė policininkai.

JK policija: Londone įvykdytas teroristinis išpuolis sietinas su radikaliuoju islamizmu

Didžiosios Britanijos policija pranešė mananti, kad sekmadienį Londone įvykdytas išpuolis, per kurį trys žmonės buvo sužaloti peiliu, „sietinas su radikaliuoju islamizmu“, o pareigūnų nušautas įtariamasis dėvėjo „mirtininko bombos imitaciją“.

„Šis įvykis nedelsiant buvo pripažintas teroristiniu įvykiu ir manome, kad jis susijęs su radikaliuoju islamizmu“, – sakoma Metropoliteno policijos pranešime.

„Buvo rastas prietaisas, pritvirtintas prie įtariamojo kūno < ..> ir netrukus buvo nustatyta, kad tai bombos imitacija", – pridūrė policija.