Pasaulyje

2015.09.15 10:13

JAV: Rusija siunčia į Siriją tankus ir artileriją

BNS2015.09.15 10:13

Rusija pasiuntė artilerijos sistemų ir septynis tankus į vieną Sirijos oro pajėgų bazę, toliau stiprindama savo pajėgas toje karo krečiamoje šalyje, pirmadienį pranešė vienas JAV pareigūnas.

Faktas, kad Rusija telkia savo karinę įrangą Sirijoje, kelia susirūpinimą Vakarams, nerimaujančioms dėl padarinių, kurių gali sukelti Maskvos karinė pagalba jos senam sąjungininkui – prezidentui Basharui al Assadui.

Savo vardo nepanoręs viešinti JAV pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, kad į Siriją pastarosiomis dienomis buvo atgabenti septyni tankai, bet jie nepajudėjo iš oro pajėgų bazės netoli Latakijos Viduržemio jūros pakrantėje.

Artilerijos sistemos, atgabentos praeitą savaitę, irgi buvo pastebėtos dislokuotos gynybinėse pozicijose aplink tą bazę. Kol kas nepastebėta jokių ženklų, kad Rusija būtų pasiuntusi į Siriją naikintuvų arba atakos sraigtasparnių.

„Atrodo – ir visi ženklai rodo – kad (artilerija yra skirta) aerodromo gynybai“, – sakė amerikietis.

Kitas JAV pareigūnas, kuris taip pat pageidavo neviešinti jo vardo, sakė, kad Rusija toje bazėje pastatė modulinių barakų, kuriuose gali būti apgyvendinti apie 1,5 tūkst. žmonių.

Sunku tiksliai nustatyti, kiek Rusijos karių jau pasiųsta į tą Sirijos bazę, bet pareigūnas sakė, kad jų ten yra „šimtai“.

Rusijos pagalba B. al Assadui gali sukelti didelių kliūčių JAV vadovaujamos koalicijos smūgiams prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus.

Gynybos pareigūnai taip pat reiškė susirūpinimą dėl potencialių incidentų, jeigu koalicijos ir Rusijos orlaiviai vykdys misijas toje pačioje oro erdvėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt