Pasaulyje

2020.02.02 15:56

Kosovo partijos paskutinę akimirką susitarė dėl vyriausybės formavimo

Sekmadienį, praėjus keturiems mėnesiams po pirmalaikių rinkimų, dvi didžiausios Kosovo partijos pasiekė susitarimą dėl vyriausybės suformavimo ir užkirto kelią potencialiai politinei krizei šalyje.

Spalio mėnesį įvykusiuose parlamento rinkimuose kairiųjų nacionalistų partija „Vetevendosje“ ir centro-dešinioji Demokratinė Kosovo lyga (LDK) laimėjo daugiausiai mandatų.

Apie susitarimą dėl naujos vyriausybės feisbuke paskelbė „Vetevendosje“ pirmininkas ir paskirtasis ministras pirmininkas Albinas Kurtis.

Pirmalaikiai rinkimai surengti po tuomečio premjero Ramusho Haradinajaus atsistatydinimo liepos mėnesį, kai politikas buvo iškviestas į apklausą Hagos karo nusikaltimų teisme.

Rinkimuose „Vetevendosje“ ir LDK laimėjo po 29 ir 28 vietas atitinkamai iš 120 galimų. Dėl šių politinių jėgų istorinį pralaimėjimą patyrė buvusių kovotojų vadovaujama PDK partija, Kosovą valdžiusi nuo pat nepriklausomybės paskelbimo.

Tačiau po rinkimų išrinkti parlamentarai praleido mėnesius besiginčydami dėl postų, nors nesutarimų dėl ideologijos ir nekilo.

Parlamentas dėl naujos vyriausybės patvirtinimo balsuos pirmadienį, vasario 3 d.