Pasaulyje

2020.02.02 14:47

Tadžikijoje sulaikytas ekstremizmo kurstymu kaltinamas žurnalistas

Tadžikijoje sulaikytas nepriklausomas žurnalistas, vyriausybės kritikas, kuris kaltinamas ekstremizmo kurstymu. Baiminamasi, kad tokiu būdu valdžia susidoroja su disidentais artėjant svarbiems rinkimams.

Valstybinis kaltintojas teigia, kad Daleras Šaripovas buvo sulaikytas dėl „daugiau nei 200 ekstremistinio turinio straipsnių ir komentarų“, paskelbtų nuo 2013 iki 2019 metų. Be to, jis tariamai išspausdino šimtą kopijų teksto, susijusio su Musulmonų brolija, kuri šalyje uždrausta 2006 metais.

Pareigūnai taip pat paskelbė sulaikę daugiau nei šimtą žmonių dėl jų tariamų ryšių su Musulmonų brolija, kuri trumpai vadovavo Egipto vyriausybei iki nuvertimo 2013 metais ir uždraudimo.

Areštai Tadžikijoje pasipylė artėjant kovo mėnesį vyksiantiems parlamento rinkimams. Be to, šalis šį lapkritį rinks ir prezidentą.

Tai bus pirmi parlamento rinkimai po to, kai 2015-aisiais kaip ekstremistinė organizacija buvo uždrausta nuosaikioji „Islamistinė Tadžikistano renesanso partija“.

D. Šaripovas išgarsėjo televizijoje, o vėliau pradėjo rašyti nepriklausomiems laikraščiams, kuriuose jis kartais komentavo apie islamo išpažinėjų patiriamus sunkumus Tadžikijoje.

Daugiau nei 90 proc. šios buvusios sovietinės respublikos gyventojų yra musulmonai, tačiau vyriausybė griežtai laikosi sekuliarios linijos.