Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.02 14:19

Rusijos reakcija į koronaviruso plitimą – stabdo kinų bevizį turizmą, darbo vizų išdavimą

evakuos 130 rusų; 15.34

Rusijos vyriausybė šeštadienį pranešė dėl pasaulyje plintančio mirtino koronaviruso stabdanti Kinijos piliečių bevizį turizmą ir darbo vizų išdavimą.

Vyriausybės svetainėje paskelbtame įsake nurodoma, jog šiomis priemonėmis „siekiama užtikrinti šalies saugumą, apsaugoti visuomenės sveikatą ir užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui“.

Penktadienį paskelbtame įsake taip pat nurodoma, jog Federalinė saugumo tarnyba, kuriai yra pavaldūs pasieniečiai, turėtų nuo šeštadienio vidurnakčio nutraukti bevizį turizmą. Kinų turistai į Rusiją turizmo tikslais be vizos galėjo vykti nuo 2000 metų.

Vyriausybės įsake taip pat nurodoma, jog Vidaus reikalų ministerija turėtų nutraukti kvietimų dirbti Kinijos piliečiams išdavimą, o Užsienio reikalų ministerija turėtų nutraukti darbo vizų išdavimą.

Rusija penktadienį pranešė, jog dviems šalyje viešintiems Kinijos piliečiams buvo nustatytas naujasis koronavirusas. Tai yra pirmieji užsikrėtimo virusu atvejai šalyje nuo tada, kai virusas atsirado Kinijoje. Rusija taip pat paskelbė įvedanti keliavimo apribojimus.

Rusijos vyriausybė nurodė, kad šalies Užsienio reikalų ministerija Kinijai pranešė, jog tokių priemonių buvo imtasi „dėl išskirtinių aplinkybių ir jos galios laikinai“.

Ketvirtadienį Rusija pranešė, jog bus sustabdytas elektroninių vizų išdavimas Kinijos piliečiams. Tokios vizos gali būti naudojamos kertant šalies sieną tolimuosiuose Rusijos rytuose arba vakaruose.

Iš Kinijos Hubėjaus provincijos bus evakuoti 130 rusų

Rusijos ambasados Kinijoje atstovas Georgijus Egorovas sekmadienį TV kanalui „Rossiya-24“ sakė, kad maždaug 130 Rusijos piliečių yra pasirengę išvykti iš centrinės Hubėjaus provincijos, šalyje siaučiant naujajai koronaviruso atmainai.

Rusijos ambasada šiuo metu sudarinėja sąrašą Rusijos piliečių, kurie nedelsiant planuoja išvykti iš šios Kinijos provincijos.

„Užmezgėme kontaktus su 202 tautiečiais, iš kurių 130 piliečių pareiškė norą nedelsiant palikti Hubėjaus provinciją“, - TV kanalui kalbėjo diplomatas.

Remiantis ankstesniais pranešimais, evakuacijos operacija numatoma vasario 3 ir 4 dienomis. Planuojama pasitelkti Rusijos turimus orlaivius.

Kinijoje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu, kuriam duotas „2019-nCoV“ pavadinimas, šiuo metu jau yra daugiau nei 14 tūkstančių, o aukų skaičius jau perkopė 300. Daugiau nei 320 pacientų pastaruoju metu išleisti iš ligonių.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejai nustatyti dar 23 kitose šalyje, tarp kurių ir Rusija. Pasaulio sveikatos organizacija ketvirtadienį pneumonijos protrūkį Kinijoje pripažino tarptautine nepaprastąja situacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi