Pasaulyje

2020.02.02 11:31

Kinijoje esantis lietuvis: mūsų bendruomenė izoliavosi nuo išorinio pasaulio, valdininkai vagia kaukes iš labdaros

LRT.lt 2020.02.02 11:31

Kinijoje ir toliau augant aukų nuo koronaviruso skaičiui, Šanchajuje reziduojantis lietuvis, architektas Mindaugas Skrupskelis pasakojo, kad vietinė lietuvių bendruomenė izoliavosi nuo išorinio pasaulio. Vyras neslepia nuostabos, jog pačioje Kinijoje pritrūkus kaukių, kurios padėtų apsaugoti nuo viruso, Lietuva savo tautiečiams jų neatsiunčia.

„Mūsų bendruomenė izoliavosi nuo išorinio pasaulio. Po to, kai pranešė, kad į ligoninę paguldytas maisto išvežiotojas galimai užkrėtė 36 žmonės, dabar maisto pristatymas tik iki vartelių, ten turime susirinkti... Dabar yra stalas prie vartų, delivery atvažiuoja, pasirašo žurnale, tada skambina gyventojui atsiimti. Juk ir taip buvau savanoriškame karantine. Visa šalis taip gyvena antrą savaitę“, – feisbuke savo išgyvenimais dalijasi M. Skurpskelis.

Vyras neslepia, kad žmonėms Šanchajuje trūksta kaukių, kurios padėtų apsisaugoti nuo koronaviruso. M. Skrupskelis stebėjosi, kodėl Lietuva nesirūpina savo tautiečiais, likusiais Kinijoje.

„Reportažas - Pekine sulaikytas vyras nedėvintis kaukės viešumoje. Gaila, pats neturiu pakankamai kaukių nueiti saugiai susirinkti maisto pristatymo. Purškiame kaukes spiritu ir naudojame pakartotinai. Turėjau pasiprašyti pagalbos, mama jau siunčia man keletą chirurginių kaukių, pasirodo nebuvo lengva jas gauti... Ar žinote kad nebėra galimybės nusipirkti kaukių Lietuvoje?

PSO paskelbė pasaulinę ypatingąją padėtį dėl to kad menkai pasiruošusios šalys sutelktų savo resursus. Lietuvos Vyriausybė teigia viskam pasiruošusi. Kur yra Lietuvos kaukės? Ar jos parduotos mažmeninėje prekyboje? Sunku patikėti. Išsiųstos į Kiniją? Verslininkai supirko perpardavimui? Vyriausybė surinko kaip priemones su epidemija kovoti? Taip, jaudinuosi dėl lietuvių, bet ir čia, situacija paskutinėmis minutėmis neatrodo labai stabili“, – skelbia Šanchajuje esantis lietuvis.

„Nacionalinė TV CCTV praneša apie dalykus, kuriems anksčiau rodėsi net neturi teisės. Reporteriai neįleidžiami į karšto įvykio vietą ir tai rodoma gyvai, valdininkai vagia n95 kaukes iš labdaros ir tai atskleidžia nacionalinė TV, naujas H5N1 virusas pratrūko vištidėje kur 20 000 gyvūnų numarinti ir tai oficialiai viešinama“, – pridūrė M. Skrupskelis.

Šanchajuje esantis lietuvis tikina, kad apie koronavirusą plintanti informacija yra labai prieštaringa, netiksli.

„Viskas atrodo kaip filmas, simuliacija. Gal jau galime padaryti pertrauką? Yra ataskaitų teigiančių kad corona yra ne natūralios kilmės virusas. Pilnas internetas bandančių lyginti virusus su buvusiais ir sumenkinti esamą pavojų. Kodėl? Nežinau, koks jų tikslas. Tiesa ta, kad virusas dar nepasiekė piko. Keliu sau klausimą, yra skaičiai ir matomos priemonės. Kiek mestos pajėgos adekvačios esamai situacijai? Jei atoveiksmis neproporcingas, gal skaičiai nebūtinai tikri. Arba.. Tikiuosi Lietuvoje yra gebančių perskaityti įvykių seką. Kodėl Lietuvoje nebeliko kaukių prekyboje?“, – feisbuke rašo vyras.