Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.02 10:27

Kinijos centrinis bankas dėl koronaviruso protrūkio į ekonomiką įlies 173 mlrd. dolerių

BNS 2020.02.02 10:27

Kinijos centrinis bankas sekmadienį paskelbė įliesiantis į ekonomiką 1,2 trln. juanių (173 mlrd. JAV dolerių), kad padidintų paramą šalies kovai su mirtinu koronavirusu, kuris, kaip manoma, pakirs ūkio plėtrą.

Centrinis bankas pranešė, jog pirmadienį pradės atvirkštinio atpirkimo operaciją, kuriai skirs 1,2 trln. juanių ir kuria bus siekiama epidemijos metu bankų sistemoje išlaikyti „pagrįstą ir pakankamą likvidumą“, taip pat stabilią valiutos rinką.

Kinijoje, naujausiais duomenimis, nuo koronaviruso sukeliamos pneumonijos jau mirė 304 žmonės, o užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 14,38 tūkstančio.

Vasario 1 dienos duomenimis, 22 šalyse – Australijoje, Vietname, Vokietijoje, Kanadoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Malaizijoje, Nepale, Tailande, Singapūre, JAV, Prancūzijoje, Šri Lankoje, Japonijoje, Filipinuose, Indijoje, Italijoje, Suomijoje, JAE, Ispanijoje, Rusijoje ir Didžiojoje Britanijoje – buvo patvirtinti 126 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

Be to, Filipinuose buvo patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis už Kinijos ribų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Kinijoje prasidėjusį naujojo koronaviruso protrūkį ketvirtadienį pripažino tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi