Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.02 09:34

Tuskas: Briuselis su empatija žiūrėtų į nepriklausomos Škotijos įsiliejimą į ES

Buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Lenkijos ekspremjeras Donaldas Tuskas teigia, kad Briuselis „empatiškai“ priimtų Škotijos sprendimą įstoti į Europos Sąjungą (ES), jeigu ši Jungtinės Karalystės šalis kada nors taptų nepriklausoma.

Škotijos lyderė Nicola Sturgeon yra sakiusi, kad, tapusi nepriklausoma, Škotija siektų pilnateisės narystės ES, skelbia BBC.

Paklaustas, ar į tokius siekius būtų žiūrima pozityviai, D. Tuskas atsakė, kad neturi abejonių, jog visi būtų nusiteikę entuziastingai.

Tuo metu kiti Europos lyderiai reiškia nusiminimą dėl pagaliau įvykusio „Brexito“. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigia jaučiantis didelį liūdesį, o Europos Parlamento narys iš Belgijos Guy Verhofstadtas pažadėjo pasistengti britams įrodyti, kad prie Sąjungos ateityje vėl bus verta prisijungti.

Tačiau D. Tuskas perspėja, kad bet koks ateityje galimai nepriklausomos Škotijos bandymas įstoti į ES nebus priimtas automatiškai.

Jungtinės Karalystės vyriausybė nepalaiko Škotijos lyderių raginimų surengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės arba viena ar kita forma iš naujo įsilieti į ES. Per 2016 metais įvykusį referendumą dėl „Brexito“ dauguma škotų (62 proc.) balsavo už Jungtinės Karalystės pasilikimą Sąjungoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi