Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.01 16:54

Minskas: Baltarusija pasirengusi derinti pozicijas su JAV žmogaus teisių srityje

BNS 2020.02.01 16:54

Baltarusių užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus šeštadienį pareiškė, kad Minskas ir Vašingtonas aktyviai aptaria pagarbą žmogaus teisėms, siekdami labiau suderinti pozicijas šiuo klausimu.

„Vedame su JAV aktyvų dialogą žmogaus teisių klausimais. Šis dialogas nėra vedamas tik vardan dialogo: aptariami konkretūs klausimai ir problemos, ruošiamos konkrečios priemonės padėčiai šioje srityje pagerinti“, – sakė jis Minske per bendrą spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo.

V. Makėjaus teigimu, ši tema buvo išsamiai aptarta per jųdviejų derybas, įvykusias anksčiau šeštadienį.

„Padėtis nėra įšaldyta – ji nuolat kinta. Esu įsitikinęs, kad palaipsniui bus derinamos pozicijos, dėl kurių vis dar nesutariame. Tai padės mums išspręsti likusius probleminius mūsų santykių aspektus“, – sakė užsienio reikalų ministras.

„Šiuo atžvilgiu Baltarusija galbūt nėra absoliučiai ideali šalis. Suprantame, kad turime įgyvendinti tam tikras reformas vienoje ar kitoje srityje, įskaitant žmogaus teisių gerinimą. Ir mes tai darome“, – tvirtino V. Makėjus.

Jis pabrėžė, kad Baltarusija vadovaudamasi JT rekomendacijomis paruošė nacionalinį žmogaus teisių planą, kuris esą įgyvendinamas padedant daugybei nevyriausybinių organizacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi