Pasaulyje

2015.09.14 19:43

Sirijoje per du mirtininkų sprogimus žuvo mažiausiai 26 žmonės

BNS 2015.09.14 19:43

Mažiausiai 26 žmonės, tarp jų du vaikai, žuvo pirmadienį per du mirtininkų surengtus sprogimus šiauriniame Sirijos Chasakos mieste, sprogus dviem automobiliams, pranešė nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).  

Pasak jos, per du sprogimus žuvo 13 civilių gyventojų, šeši kurdų saugumo tarnybų nariai ir septyni režimą palaikančių pajėgų nariai.

Sirijos televizija taip pat paskelbė apie šiuos sprogdinimus, per kuriuos, pasak jos, žuvo 20 žmonių.

Pirmasis sprogimas nugriaudėjo kurdų kontrolės poste Chašmano rajone Chasakoje, kurios atskiras dalis kontroliuoja kurdų ir režimo pajėgos.

Per šį išpuolį žuvo šeši kurdų pajėgų nariai ir 10 civilių gyventojų, informavo SOHR.

Antras sprogimas nugriaudėjo Mahatos rajone. Manoma, kad buvo taikytasi į režimą palaikančių sukarintų Nacionalinių gynybos pajėgų būstinę.

Žuvo septyni pajėgų nariai ir trys civiliai, nurodė Britanijoje įsikūrusi organizacija.

Taip pat sužeista maždaug 80 žmonių, kai kurie jų yra sunkios būklės.

Chasakos miestą ir kitas provincijos dalis kontroliuoja kurdų kovotojai ir prezidentui Basharui al Assadui ištikimos pajėgos.

Miestą nuolat puola „Islamo valstybės“ kovotojai, kurie taip pat kontroliuoja dalį teritorijos Chasakos provincijoje.

Birželio mėnesį į miestą įsiveržusi islamistų grupuotė užėmė kelis jo rajonus, tačiau po mėnesio buvo priversta trauktis po susirėmimų su režimo pajėgomis ir kurdų kovotojais.

Sirijoje nuo 2011 metų kovą antivyriausybiniais protestais prasidėjusio konflikto pradžios žuvo daugiau nei 240 tūkst. žmonių.