Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.31 14:19

Klimato aktyvistų nuotraukoje prie Thunberg neliko aktyvistės iš Ugandos

LRT.lt 2020.01.31 14:19

Kai klimato aktyvistė iš Ugandos Vanessa Nakate atvyko dalyvauti Pasaulio ekonomikos forume Davose, ji džiaugėsi galėdama pasidalinti savo žinia. Tačiau 23-ejų aktyvistė atsidūrė skandalo centre, kai buvo iškirpta iš klimato aktyvistų nuotraukos, kuriai pozavo ir Greta Thunberg, rašo CNN.

V. Nakate sakė, kad šis incidentas rodo platesnę problemą, kai, kalbant apie klimato kaitą, pasirenkama negirdėti afrikiečių balsų.

„Afrikiečiai tikrai buvo ištrinti iš klimato veiksmų žemėlapio. (...) Itin daug Afrikos aktyvistų tikrai daug nuveikė, įdėjo daug pastangų, kad jų žinutė būtų girdima ir į ją įsiklausoma“, – CNN sakė moteris.

Skandalą sukėlusią nuotrauką padarė AP agentūros fotografas. Iš pradžių agentūra teigė, kad kairėje nuotraukos pusėje stovinti aktyvistė buvo iškirpta „tik dėl kompozicijos“, bet vėliau išplatino atsiprašymo pareiškimus, pripažįstant „baisią klaidą“.

Pati paskelbtą retušuotą nuotrauką pastebėjusi V. Nakate paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pareiškė: „Tai pirmas kartas gyvenime, kai supratau žodžio „rasizmas“ apibrėžimą“. Ji reaguodama į paskelbtą nuotrauką parašė žinutę AP tviteryje: „Kodėl jūs mane pašalinote iš nuotraukos? Aš buvau grupės dalis!”

V. Nakate sakė, kad incidentas ją privertė jaustis „liūdna ir beverte“, rašo CNN. Jos pozicija taip pat nebuvo pristatyta pirminėse publikacijose apie klimato kaitos diskusijas Davose. Vėliau ji buvo paminėta.

Šis incidentas sustiprino V. Nakate, ji teigia sulaukusi daug paramos.

„Daug Afrikos aktyvistų patiria tokius dalykus, bet jie tiesiog neturėjo drąsos tai paviešinti“, – CNN sakė moteris.

Tviteryje klimato aktyvistė G. Thunberg išreiškė apgailestavimą, kad tai įvyko: „Man labai gaila, kad jie taip su tavimi pasielgė... tu tikrai to nenusipelnei! Mes visi esame labai dėkingi už tai, ką darai, ir siunčiame savo meilę bei palaikymą!! Tikiuosi, greitai vėl pasimatysime!!“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi