Pasaulyje

2020.01.31 11:48

Po naujo apšaudymo iš Gazos Ruožo Izraelis vėl smogė „Hamas“ taikiniams

BNS2020.01.31 11:48

Reaguodamas į naują apšaudymą raketomis iš Gazos Ruožo Izraelis anksti penktadienį smogė „Hamas“ taikiniams šioje blokuojamoje palestiniečių teritorijoje, paskelbė armija.

Praėjusią naktį į Izraelį buvo paleistos trys raketos, nuo kurių niekas nenukentėjo. Dvi šių raketų perėmė oro gynybos sistemos, sakoma pareiškime.

Izraelis greit atkeršijo Gazos Ruožą valdančiam islamistų judėjimui „Hamas“, kurį paprastai kaltina dėl visų raketų iš šios teritorijos, nepriklausomai nuo to, kas iš tikrųjų jas paleido.

Iš karo lėktuvų smogta „Hamas“ taikiniams Gazos Ruožo pietuose, nurodė armija.

Po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pristatė prieštaringai vertinamą naują taikos planą, kurį piktai atmetė palestiniečiai, Izraelis prie Gazos Ruožo sienos dislokavo papildomų karių.

Viena raketa iš Gazos Ruožo buvo paleista trečiadienį vakare; tada Izraelis taip pat sudavė atsakomųjų smūgių „Hamas“ taikiniams Gazos Ruožo pietuose.

„Hamas“ vienus pastaruosius metus palaipsniui įgyvendino neoficialias paliaubas su Izraeliu, pagal kurias žydų valstybė mainais į ramybę šiek tiek sušvelnino griežtą anklavo blokadą.

Tačiau lapkričio mėnesį Izraelis nukovė vieną palestiniečių kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ lyderių. Tai išprovokavo smurto protrūkį, per kurį žuvo 36 palestiniečiai.

Per dvi dienas „Islamo džihadas“ paleido maždaug 450 raketų į Izraelį, kuris žengdamas neįprastą žingsnį savo atsakomuosius veiksmus skyrė daugiausia šiai grupuotei – radikalesnei „Hamas“ sąjungininkei.

Populiariausi